Kredi Dayı
Mantar Yetiştiriciliği İçin Hibe Desteği Kredisi Hangi Bankalar Verir?
Yazar: - 16 Mart 2021
93
0

Kültür mantarı yetiştiriciliği son dönemde sıklıkla tercih edilen iş kollarından birisidir. Mantar yetiştiriciliği için kredi çekmek isteyenlere devlet destekli hibe kredisi verilmektedir. Bu yazımızda Mantar Yetiştiriciliği İçin Hibe Desteği Kredisi Hangi Bankalar Verir? Sorusuna cevap vereceğiz.

Mantar yetiştirmek isteyenlerin maddi destek alması için bankalardan hibe desteği kredisi sunulmaktadır. Hibe desteği kredisi sayesinde girişimciler kültür mantarı yetiştirmek için ihtiyaç duydukları tüm malzemeleri rahatlıkla alabilirler.

MANTAR YETİŞTİRİCİLİĞİ İÇİN HİBE DESTEĞİ KREDİSİ NASIL ALINIR?

Mantar Yetiştiriciliği İçin Hibe Desteği Kredisi nasıl alınır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; mantar yetiştirmek için girişimcilerin 100 metrekarelik bir alana sahip olması yeterlidir. Mantar üretimi sırasında etrafı rahatsız edecek oranda bir koku oluşacağı için bu işin mümkün olduğunca yerleşim alanlarından uzakta yapılması doğru olacaktır.

Mantar yetiştirmek isteyen girişimciler, 50 bin TL’ ye kadar olan ihtiyaçları için hibe desteği kredisi başvurusunda bulunabilirler. Bankalar, mantar yetiştiriciliği için sunulan hibe tutarının 3 katı kadar kredi desteği vermektedir.

MANTAR YETİŞTİRİCİLİĞİ İÇİN HİBE DESTEĞİ KREDİSİ HANGİ BANKALAR VERİR?

Mantar Yetiştiriciliği İçin Hibe Desteği Kredisi veren bankalar şu şekilde sıralanır;

 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • Akbank
 • TEB
 • HSBC
 • Garanti Bankası
 • Denizbank
 • QNB Finansbank
 • İş Bankası

MANTAR YETİŞTİRİCİLİĞİ İÇİN HİBE DESTEĞİ KREDİSİ BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

Mantar Yetiştiriciliği İçin Hibe Desteği Kredisi başvurusu için gerekli belgeler şu şekilde sıralanır;

 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • ÇKS Belgesi
 • Tarımsal işletme teşvik belgesi (tapu kaydı, kira kontratı gibi)
 • Tarımsal üretim faaliyetleri konusunda istenen belgeler

ZİRAAT BANKASI MANTAR YETİŞTİRİCİLİĞİ HİBE DESTEĞİ KREDİSİ NEDİR?

Ziraat Bankası mantar yetiştiriciliği hibe desteği kredisi veren bankalardan birisidir. Ziraat Bankası üzerinden mantar yetiştirme kredisi çekmek isteyen kişiler, 1 – 4 yıl vadeli olarak toplamda 2,500,000 TL’ ye kadar kredi çekme şansı verilmektedir. Ziraat Bankası üzerinden 50 bin TL’ ye kadar faizsiz kredi almak mümkündür. Mantar yetiştiriciliği için kredi başvurusunda bulunacak olan girişimciler, Ziraat Bankası şubeleri üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

VAKIFBANK MANTAR YETİŞTİRİCİLİĞİ HİBE DESTEĞİ KREDİSİ NEDİR?

Vakıfbank mantar yetiştiriciliği hibe desteği kredisi veren bankalardan birisidir. Vakıfbank üzerinden mantar yetiştirme kredisi çekmek isteyen kişiler, 1 – 4 yıl vadeli olarak toplamda 2,500,000 TL’ ye kadar kredi çekme şansı verilmektedir. Vakıfbank üzerinden 50 bin TL’ ye kadar faizsiz kredi almak mümkündür. Mantar yetiştiriciliği için kredi başvurusunda bulunacak olan girişimciler, Vakıfbank şubeleri üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

HALKBANK MANTAR YETİŞTİRİCİLİĞİ HİBE DESTEĞİ KREDİSİ NEDİR?

Halkbank mantar yetiştiriciliği hibe desteği kredisi veren bankalardan birisidir. Halkbank üzerinden mantar yetiştirme kredisi çekmek isteyen kişiler, 1 – 4 yıl vadeli olarak toplamda 2,500,000 TL’ ye kadar kredi çekme şansı verilmektedir. Halkbank üzerinden 50 bin TL’ ye kadar faizsiz kredi almak mümkündür. Mantar yetiştiriciliği için kredi başvurusunda bulunacak olan girişimciler, Halkbank şubeleri üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

AKBANK MANTAR YETİŞTİRİCİLİĞİ HİBE DESTEĞİ KREDİSİ NEDİR?

Akbank mantar yetiştiriciliği hibe desteği kredisi veren bankalardan birisidir. Akbank üzerinden mantar yetiştirme kredisi çekmek isteyen kişiler, 1 – 4 yıl vadeli olarak toplamda 2,500,000 TL’ ye kadar kredi çekme şansı verilmektedir. Akbank üzerinden 50 bin TL’ ye kadar faizsiz kredi almak mümkündür. Mantar yetiştiriciliği için kredi başvurusunda bulunacak olan girişimciler, Akbank şubeleri üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

TEB MANTAR YETİŞTİRİCİLİĞİ HİBE DESTEĞİ KREDİSİ NEDİR?

TEB mantar yetiştiriciliği hibe desteği kredisi veren bankalardan birisidir. TEB üzerinden mantar yetiştirme kredisi çekmek isteyen kişiler, 1 – 4 yıl vadeli olarak toplamda 2,500,000 TL’ ye kadar kredi çekme şansı verilmektedir. TEB üzerinden 50 bin TL’ ye kadar faizsiz kredi almak mümkündür. Mantar yetiştiriciliği için kredi başvurusunda bulunacak olan girişimciler, TEB şubeleri üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

HSBC MANTAR YETİŞTİRİCİLİĞİ HİBE DESTEĞİ KREDİSİ NEDİR?

HSBC mantar yetiştiriciliği hibe desteği kredisi veren bankalardan birisidir. HSBC üzerinden mantar yetiştirme kredisi çekmek isteyen kişiler, 1 – 4 yıl vadeli olarak toplamda 2,500,000 TL’ ye kadar kredi çekme şansı verilmektedir. HSBC üzerinden 50 bin TL’ ye kadar faizsiz kredi almak mümkündür. Mantar yetiştiriciliği için kredi başvurusunda bulunacak olan girişimciler, HSBC şubeleri üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

GARANTİ BANKASI MANTAR YETİŞTİRİCİLİĞİ HİBE DESTEĞİ KREDİSİ NEDİR?

Garanti Bankası mantar yetiştiriciliği hibe desteği kredisi veren bankalardan birisidir. Garanti Bankası üzerinden mantar yetiştirme kredisi çekmek isteyen kişiler, 1 – 4 yıl vadeli olarak toplamda 2,500,000 TL’ ye kadar kredi çekme şansı verilmektedir. Garanti Bankası üzerinden 50 bin TL’ ye kadar faizsiz kredi almak mümkündür. Mantar yetiştiriciliği için kredi başvurusunda bulunacak olan girişimciler, Garanti Bankası şubeleri üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

DENİZBANK MANTAR YETİŞTİRİCİLİĞİ HİBE DESTEĞİ KREDİSİ NEDİR?

Denizbank mantar yetiştiriciliği hibe desteği kredisi veren bankalardan birisidir. Denizbank üzerinden mantar yetiştirme kredisi çekmek isteyen kişiler, 1 – 4 yıl vadeli olarak toplamda 2,500,000 TL’ ye kadar kredi çekme şansı verilmektedir. Denizbank üzerinden 50 bin TL’ ye kadar faizsiz kredi almak mümkündür. Mantar yetiştiriciliği için kredi başvurusunda bulunacak olan girişimciler, Denizbank şubeleri üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

QNB FİNANSBANK MANTAR YETİŞTİRİCİLİĞİ HİBE DESTEĞİ KREDİSİ NEDİR?

QNB Finansbank mantar yetiştiriciliği hibe desteği kredisi veren bankalardan birisidir. QNB Finansbank üzerinden mantar yetiştirme kredisi çekmek isteyen kişiler, 1 – 4 yıl vadeli olarak toplamda 2,500,000 TL’ ye kadar kredi çekme şansı verilmektedir. QNB Finansbank üzerinden 50 bin TL’ ye kadar faizsiz kredi almak mümkündür. Mantar yetiştiriciliği için kredi başvurusunda bulunacak olan girişimciler, QNB Finansbank şubeleri üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

İŞ BANKASI MANTAR YETİŞTİRİCİLİĞİ HİBE DESTEĞİ KREDİSİ NEDİR?

İş Bankası mantar yetiştiriciliği hibe desteği kredisi veren bankalardan birisidir. İŞ Bankası üzerinden mantar yetiştirme kredisi çekmek isteyen kişiler, 1 – 4 yıl vadeli olarak toplamda 2,500,000 TL’ ye kadar kredi çekme şansı verilmektedir. İş Bankası üzerinden 50 bin TL’ ye kadar faizsiz kredi almak mümkündür. Mantar yetiştiriciliği için kredi başvurusunda bulunacak olan girişimciler, İş Bankası şubeleri üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ