Kredi Dayı
Masrafsız, Sigortasız Kredi Veren Bankalar Hangileridir?
Yazar: - 18 Mart 2020
77
0

Bankalar, genel olarak kredi verirken sigorta ücreti ve masraf ile kredi paketleri hazırlamaktadır. Bununla birlikte müşterilerini fazla ödeme yapma külfetinden kurtarmak isteyen bankalar masrafsız ve sigortasız kredi fırsatı da sunmaktadır. Bu yazımızda Masrafsız, Sigortasız Kredi Veren Bankalar Hangileridir sorusuna cevap vereceğiz.

Müşterilerine masrafsız ve sigortasız kredi veren bankalar, kredi çekmek isteyenler için ilk tercih edilen bankalardır. Kredi çekmek zaten bir ödeme gerektireceği için hiçbir müşteri fazladan ödeme yapmak istemez.

MASRAFSIZ, SİGORTASIZ KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Masrafsız, Sigortasız Kredi Veren Bankalar Hangileridir sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkündür;

  • Ziraat bankası
  • Halkbank
  • Denizbank
  • Şekerbank
  • CEPTETEB
  • QNB Finansbank

ZİRAAT BANKASI MASRAFSIZ SİGORTASIZ KREDİ NASIL ALINIR?

Ziraat Bankası masrafsız sigortasız kredi, herhangi bir kesinti yapılmadan müşterilerin tüm parayı çekmesi için sağlanmaktadır. Sunulan bu kredi türünde kredi tahsis ücreti bulunmaz. Bununla birlikte haberleşme ve istihbarat ücreti olarak bilinen komisyon alımı da yoktur. Ziraat Bankası’ndan masrafsız sigortasız kredi başvurusunda bulunan müşteriler, talep ettikleri kredi ücretinin tamamını alır.

Ziraat Bankası masrafsız sigortasız kredi için 48 aya varan vade seçeneği sunar. Uygun faiz oranları ile sunulan bu kredi belirli belgelerin hazırlanması ve şubeden başvuru ile gerçekleştirilir. Ziraat Bankası masrafsız sigortasız kredi belgeleri şu şekilde sıralanır;

  • Kredi başvuru formu
  • Nüfus cüzdanı
  • Gelir belgesi
  • Gerekli durumlarda talep edilebilecek ek belgeler

HALKBANK MASRAFSIZ SİGORTASIZ KREDİ NASIL ALINIR?

Halkbank masrafsız sigortasız kredi, müşterilerine avantaj sağlamak amacıyla sunulmaktadır. Banka bu kredi türü için tahsis ücreti talep etmez. Dost İhtiyaç Kredisi adı altında sunulan bu kredi en fazla 48 ay vadeli olarak çekilebilmektedir.

Uygun vadeler ile sunulan Halkbank masrafsız sigortasız kredi, 10 bin TL ile sınırlandırılmıştır. Halkbank masrafsız sigortasız kredi kapsamında belirli oranda sigorta ücreti talep edebilmektedir. Kredi fırsatından yararlanmak isteyen müşterilerin en yakın Halkbank şubesine giderek başvuruda bulunması gerekmektedir.

DENİZBANK MASRAFSIZ SİGORTASIZ KREDİ NASIL ALINIR?

Denizbank masrafsız sigortasız kredi, düşük miktarlı kredi çekmek isteyen müşterilere yönelik olarak sunulmaktadır.  Faizsiz ve masrafsız kredi sunan Denizbank, bu kredi fırsatından yararlanmak isteyen müşterilerinden bazı taleplerde bulunmaktadır.

12 ay vadeli olarak çekilebilecek olan Denizbank masrafsız sigortasız kredi fırsatı kapsamında 1000 TL’ ye kadar kredi almak mümkündür. faiz uygulaması da yapılmayan bu kredi türünden yararlananlar kredi tahsis ücreti ödemek zorunda da kalmaz.

ŞEKERBANK MASRAFSIZ SİGORTASIZ KREDİ NASIL ALINIR?

Şekerbank masrafsız sigortasız kredi, 10 bin TL tutara kadar olan kredi taleplerinde uygulanabilmektedir. 60 ay vadeli olarak sunulan bu kredide müşterilerden dosya ve sigorta masrafı talep edilmez.

Düşük faiz oranları ile sunulan Şekerbank masrafsız sigortasız kredi fırsatından yararlanmak için en yakın Şekerbank şubesine giderek başvuruda bulunmak gerekir. Başvuru sırasında sadece nüfus cüzdanı göstermek yeterli olmaktadır. Banka başka belge talebinde bulunmaz.

CEPTETEB MASRAFSIZ SİGORTASIZ KREDİ NASIL ALINIR?

CEPTETEB masrafsız sigortasız kredi, TEB bankası tarafından müşterilerine sunulan bir kredi türüdür. CEPTETEB krediden faydalanmak için müşterilerin CEPTETEB internet sitesi, mobil bankacılık uygulaması ya da internet şubesi üzerinden başvuruda bulunması yeterli olacaktır.

CEPTETEB masrafsız sigortasız kredi 1000 – 30,000 TL arasında çekilebilir. Düşük faiz oranları ile sunulan bu kredi 48 ay vadeli olarak ödenebilmektedir. TEB üzerinden çekilen bu kredi için kredi tahsis ücreti talep edilmez.

QNB FİNANSBANK MASRAFSIZ SİGORTASIZ KREDİ NASIL ALINIR?

QNB Finansbank masrafsız sigortasız kredi, 48 ay vadeli olarak banka müşterilerine sunulmaktadır. Finansbank tarafından sunulan bu kredi kapsamında 1000 – 50 bin TL arasında kredi başvurusunda bulunmak mümkün olacaktır.

Finansbank müşterileri Enpara.com üzerinden internet bankacılığını kullanarak kredi başvurusunda bulunan müşteriler kısa sürede kredi başvurularının sonucuna ulaşma şansına sahiptir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ