Kredi Dayı
Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Hangileridir?
Yazar: - 16 Şubat 2020
2.938
0

Bankaların en uygun şartlarda kredi verdikleri kişilerin başında öğrenciler gelmektedir. Birçok öğrenci eğitim masraflarını karşılayabilmek adına kredi başvurusunda bulunurlar. Öğrencilerin bu taleplerini geri çevirmeyen birçok banka da kolay şartlarda kredi vermeyi kabul ederler. Bu yazımızda Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Hangileridir sorusuna cevap vereceğiz.

Öğrenciler eğitim hayatları boyunca birçok alanda paraya ihtiyaç duyarlar. Eğitim masrafları okul ilerledikçe daha fazla boyutlara ulaşır. Masrafların her geçen gün artması, öğrencilerin bir süre sonra bankalardan kredi başvurusunda bulunmasına neden olur.

“left”]ÖĞRENCİYE KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?[/su_heading]

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Hangileridir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi
  • Denizbank Öğrenci Kredisi
  • Türkiye İş Bankası Öğrenci Kredisi
  • Yapı Kredi Bankası Öğrenci Kredisi
  • Vakıfbank Öğrenci Kredisi
  • Odeabank Öğrenci Kredisi

ZİRAAT BANKASI ÖĞRENCİ KREDİSİ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Ziraat Bankası öğrenci kredisi, 36 ay vadeli olarak verilmektedir. Kefil ve teminat istenmeyen öğrenci kredisin öğrencilere, kursiyer verilerine, öğrencilerin eğitim masraflarını üstlenmiş olan herhangi bir aile bireyine ve öğrenci kursiyerlerine yönelik hazırlanmaktadır.

Öğrenciler, Ziraat bankası öğrenci kredisinden faydalanmak için en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmek ve talep edilen evrakları hazırlamak zorundadır. Öğrencilere verilen kredi kapsamında hayat sigortası da yapılmaktadır.

DENİZBANK ÖĞRENCİ KREDİSİ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Denizbank öğrenci kredisi, 60 ay vadeli olarak verilmektedir. Düşük faiz oranı ile sunulan bu kredinin amacı, öğrencilerin acil nakit ihtiyaçlarını karşılamaktır. Denizbank öğrenci kredi miktarı, bankada hesap açtıran ve öğrencilere düzenli para gelmesi durumunda belirlenen kredi notuna göre verilmektedir.

Denizbank öğrenci kredisi başvuruları en yakın Denizbank şubelerinden kolaylıkla yapılabilir. Başvuruda bulunan öğrenciler, vade ve faiz oranlarına göre ödeyebilecekleri tutarda kredi başvurusunda bulunabilirler.

TÜRKİYE İŞ BANKASI ÖĞRENCİ KREDİSİ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Türkiye iş Bankası öğrenci kredisi, öğrencilerin okul ihtiyaçlarını sorunsuz karşılaması adına verilmektedir. Türkiye İş Bankası’ndan öğrenci kredisi almak için öğrenci kayıt belgesi ya da okul ücretini gösteren belge ile başvuruda bulunması gerekir.

Türkiye iş bankası öğrenci kredi başvurusu sonrasında onaylanan kredi miktarı öğrencinin hesabına yatırılır. Öğrenciler fatura karşılığında krediyi nakit olarak da alma şansına sahip olacaktır.

YAPI KREDİ BANKASI ÖĞRENCİ KREDİSİ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Yapı Kredi Bankası öğrenci kredisi, 48 ay vadeli olarak verilmektedir. Dosya masrafı olmayan kredi düşük faiz oranı ile sunulmaktadır. 50 bin TL’ye kadar verilen kredi kapsamında maddi destek almak isteyen öğrenciler istedikleri banka şubesinde evraklar ile başvuruda bulunma şansına sahip olacaktır.

GARANTİ BANKASI ÖĞRENCİ KREDİSİ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Garanti Bankası öğrenci kredisi, öğrencilerin eğitim ve öğretim masraflarını karşılamak için verilmektedir. Oldukça uygun şartlarla verilen öğrenci kredisi, Garanti Bankası şubeleri üzerinden gerçekleştirilebilir. Öğrenciler, kredi başvurusu yapmak için gerekli belgelerle birlikte şubeye başvuruda bulunmalıdır.

 

VAKIFBANK ÖĞRENCİ KREDİSİ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Vakıfbank öğrenci kredisi, ilköğretimden başlayarak üniversiteye kadar tüm eğitim gören öğrenciler için hazırlanmıştır. 12 aya varan vade seçenekleri ile sunulan kredi 40 bin TL’ ye kadar çekilebilir. Vakıfbank üzerinden kredi başvurusunda bulunacak olan öğrencilerin bankadan istenen belgeler ile birlikte şubeye gitmesi gerekmektedir.

ODEABANK ÖĞRENCİ KREDİSİ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Odeabank öğrenci kredisi, 60 aya varan vadeler ile verilmektedir. 20 bin TL’ye kadar alınabilen öğrenci kredisi, eğitim alanında gerekli masrafların kolayca yapılması için gereklidir. Öğrenci kredisi alabilmek için proforma fatura ya da okuldan alınmış bir belge ile birlikte başvuruda bulunmak gerekir. Belgeleri sunduktan sonra bankadan kısa sürede kredi almak mümkün olacaktır.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ