Kredi Dayı
Online Kredi Veren Bankalar Hangileridir?
Yazar: - 19 Şubat 2020
6.267
0

Kredi çekmek, ihtiyaçların giderilebilmesi için kimi zaman oldukça gerekli olmakla birlikte kredi çekecek olan kişiye birçok iş anlamına da gelmektedir. Kredi çekmek isteyen bir kişi, bankanın talep ettiği evrakları hazırlamak, banka şubesine gitmek gibi birçok prosedür ile uğraşmak zorundadır. Bu durum birçok kişi için yük ve zaman kaybı anlamına geldiği için daha çok Online kredi çekmeyi tercih ederler. Bu yazımızda Online Kredi Veren Bankalar Hangileridir sorusuna cevap vereceğiz.

Kredi çekmek, günümüzde neredeyse bir zorunluluk haline geldi. Kredi başvurusunda bulunan kişi sayısının her geçen gün arttığı son yıllarda insanlar artık kolay kredi çekmenin yollarını aramaya başladı.

ONLİNE KREDİ VEREN BANKALAR NEDEN TERCİH EDİLİYOR?

Kredi çekme işlemi öncesinde başvuruda bulunan kişinin birçok evrak hazırlaması gerekir. Bu evraklarla birlikte kredinin çekileceği bankaya giden tüketiciler, burada da birçok imza işi ile oldukça fazla vakit kaybı yaşar. Online Kredi Veren Bankalar, insanların yaşadıkları bu gereksiz zaman kaybına engel olarak kısa sürede kredinin onaylanmasını sağlarlar. Belge hazırlama ve şubeye gitme derdi olmadığı için artık birçok tüketici kredi başvurularını internet üzerinden yapmaktadır.

ONLİNE KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Günümüzde birçok banka müşterilerine kolaylık sağlamak adına Online kredi vermektedir. Online krediden yararlanmak için banka müşterilerinin internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden başvuruda bulunması gerekir. Belge sunmaya gerek olmayan bu kredi türünde başvuruda bulunan kişilere kısa bir süre içerisinde kredi çekip çekemeyecekleri ile ilgili mesaj gönderilir.

Kredi çekme hakkı kazanmış olan müşterilerin hesaplarına çekecekleri kredi tutarı anında yatırılır. Tüm bu kolaylıkları ve dakikalar içerisinde sonuçlanması nedeniyle birçok banka müşterisi Online kredi başvurularına daha fazla talep göstermektedir.

Online Kredi Veren Bankalar Hangileridir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

 • TEB (Herkese)
 • Garanti Bankası (Sadece kendi müşterilerine)
 • Türkiye İş Bankası (Sadece kendi müşterilerine)
 • QNB Finansbank (Sadece kendi müşterilerine)
 • Denizbank (Sadece kendi müşterilerine)
 • ING Bank (Herkese)
 • Akbank (Sadece kendi müşterilerine)
 • Odeabank (Sadece kendi müşterilerine)
 • Bank Pozitif (Sadece kendi müşterilerine)
 • Yapı Kredi Bankası (Sadece kendi müşterilerine)
 • HSBC (Sadece kendi müşterilerine)
 • Halkbank (Sadece kendi müşterilerine)
 • Enpara.com (Herkese)
 • Aktif Bank (Herkese)

Söz konusu bankaların internet sitelerine girerek başvuru yapılabildiği gibi, mobil bankacılık uygulaması indirilerek de kısa sürede kredi başvurusu yapmak mümkündür. Online kredi veren bankaların bazıları müşterisi olsun ya da olmasın tüm başvurulara kredi fırsatı sunarken, bazı bankalar ise Online kredi başvuru hizmetini sadece kendi banka müşterilerine vermektedir.

ONLİNE KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Online kredi başvurusu yapmak isteyen müşterilerin öncelikle bu şekilde kredi veren bankaları incelemesi gerekir. Her bankanın kendine özel faiz oranı ve vade farkı olacaktır. Bunun yanı sıra bazı bankalar işlem ücreti alırken bazıları hiçbir ücret talep etmezler. Tüm bu detaylar göz önünde bulundurularak bir araştırma yapmak ve banka tercihinde bulunmak doğru olacaktır.

Kredi çekeceği bankaya karar veren kişi, bankanın internet sitesine ya da mobil bankacılık uygulamasına giriş yapmalıdır. Site ve uygulama üzerinde “Online kredi başvurusu” bölümü yer alır. Bu bölüme giren müşteriler, hazırlanmış olan kredi başvuru formunu eksiksiz şekilde doldurmalıdır. Doldurulan formun gönderilmesinin ardından kısa süre içerisinde başvuru yapan kişiye olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapılacaktır.

Bankalar, online kredi başvurusunda bulunan kişilerin SGK kayıtlarını görebilirler. Öğrenmek istediği tüm bilgilere erişebilen banka, bu sayede kısa sürede dönüş yapabilmektedir. Onaylanan kredi başvurularında bazı bankalar evrak talebi ile şubeden paranın teslim alınabileceğini söylerken bazı bankalar anında kişinin hesabına istediği tutarı yatırıyor.

 

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ