Kredi Dayı
Özel Bankalardan Corona Ertelemesi Geldi
Yazar: - 24 Mart 2020
100
0

Ülkemizde yaşanan Corona virüs salgını nedeniyle hemen her alanda bazı değişiklikler ve yeni düzenlemeler gerçekleştiriliyor. İnsanların günlük yaşamlarını idame ettirmekte zorlandığı bu süreçte, bankalardan birçok kolaylık paketi sunulmaya başladı. Son olarak bazı özel bankalar, erteleme kararlarını açıklamaya başladı. Bu yazımızda Özel Bankalardan Corona Ertelemesi ile ilgili detayları anlatacağız.

Bankalar, Corona virüs ile mücadele kapsamında müşterilerinin bu dönemde zorluk yaşamaması adına bazı kolaylıklar sunmaya başladı. Kısa bir süre önce özel bankalar peş peşe erteleme haberlerini duyurdu. Bankalardan gelen bu haber, durumu sıkıntıda olan ve kara kara düşünmeye başlayan banka müşterileri için ilaç gibi geldi.

CORONA ERTELEMESİ YAPAN ÖZEL BANKALAR HANGİLERİDİR?

Özel Bankalardan Corona Ertelemesi haberleri art arda gelmeye başladı. Gün içerisinde birçok banka, müşterilerinin mağduriyet yaşamaması için bir takım kararlar aldıklarını duyurdu. Corona ertelemesi yapan özel bankalar şu şekilde sıralanıyor;

 • Denizbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • QNB Finansbank
 • Akbank

DENİZBANK CORONA ERTELEMESİ KARARLARI NELER?

Denizbank Corona ertelemesi kararlarını açıklayan bankalardan birisi oldu. Denizbank yetkilileri tarafından yapılan açıklamada Corona virüs salgını nedeniyle yaşanan ekonomik zorlukların müşterilerini etkilememesi adına bazı tedbirlerin alındığı ifade edildi. Denizbank bu kapsamda 30 Nisan tarihine kadar anapara, faiz ve taksit ödemelerini 3 ay öteleme kararı aldı.

Denizbank Corona ertelemesi kararları şu şekilde sıralandı;

 • Bireysel ve ticari müşterilerin anapara, faiz ve taksit ödemeleri 30 Haziran tarihine kadar ötelenebilecek.
 • Mobil bankacılık, internet şubesi, ATM, FastPay ve iletişim merkezleri üzerinden yapılacak EFT ve Havale işlemleri ücretsiz olacak
 • ATM’ler üzerinden kart ve QR kod ile yapılacak günlük para çekme limiti 5 bin TL’ ye yükseltildi.
 • Denizbank şubelerinde mesai saatleri 12:00 – 17.00 olarak değiştirildi. Banka hizmetlerine mobil bankacılık, İnternet bankacılığı, ATM ve iletişim merkezlerinden 7/24 devam edecek.

YAPI KREDİ BANKASI CORONA ERTELEMESİ KARARLARI NELER?

Yapı Kredi Bankası Corona ertelemesi kararlarını açıklayan bankalardan birisi oldu. Yapı Kredi Bankası, küresel çaptaki bu salgın kapsamında yaşanan sıkıntılı süreci müşterilerinin daha rahat atlatabilmesi adına bir dizi karar aldığını açıkladı.

Yapı Kredi Bankası Corona ertelemesi kararları şu şekilde sıralandı;

 • Bireysel ve tüzel müşteriler 30 Nisan’ a kadar olan anapara, faiz ve taksit ödemelerini erteleyecek. Talebe göre erteleme süresi 30 Haziran tarihine kadar uzatılabilecek.
 • Bireysel ve tüzel müşterilerin günlük ihtiyaçlarının ve ticari faaliyetlerini desteklemek adına gerekirse ek limit çıkartılacak
 • Mobil bankacılık, internet bankacılığı, ATM’ler üzerinden yapılan tüm EFT ve havale işlemleri 1 ay boyunca ücretsiz olacak.
 • Yapı Kredi şubeleri hafta içi 12.00 – 17:00 saatleri arasında açık olacak. Bununla birlikte mobil bankacılık, internet bankacılığı ve ATM’ler üzerinden 7/24 hizmet devam edecek.

QNB FİNANSBANK CORONA ERTELEMESİ KARARLARI NEDİR?

QNB Finansbank Corona ertelemesi kararlarını açıklayan bankalardan birisi oldu. Salgın nedeniyle müşterilerinin yaşadığı ekonomik sıkıntılarda destek vermeyi amaçladığını açıklayan banka, bireysel ve tüzel müşterilerine ödemelerini erteleme desteği sunacağını açıkladı.

QNB Finansbank Corona ertelemesi kararları şu şekilde sıralandı;

 • Bireysel ve tüzel müşterilerin ödeme sıkıntısı çekmesi durumunda bankaya başvuruda bulunan müşterilerin kredi anapara, faiz ve komisyon ödemeleri 3 ay ertelenecek
 • Nakit akış problemi yaşayan müşterilerin 6 ay – 1 yıl arası ödemesiz dönem şeklinde yapılandırması gerçekleştirilecek.
 • Kredilerinde erteleme talep eden müşteriler çağrı merkezleri üzerinden başvuru yapabilecek.

AKBANK CORONA ERTELEMESİ KARARLARI NEDİR?

Akbank Corona ertelemesi kararlarını açıklayan bankalardan birisi oldu. Corona salgını kapsamında müşterilerini mağdur etmemek adına ekonomik önlem paketini açıklayan Akbank, tüm müşterilerine bu kapsamda kolaylıklar sağlayacağını ifade etti.

Akbank Corona ertelemesi kararları şu şekilde sıralandı;

 • Bireysel ve tüzel müşterilerin kredi anapara, faiz ve taksit ödemeleri 30 Nisan tarihine kadar ertelenecek. Talep olması durumunda erteleme 30 Haziran tarihine kadar uzatılabilecek.
 • Mobil bankacılık, internet bankacılığı ve ATM üzerinden yapılacak tüm EFT ve havale işlemleri 30 Nisan tarihine kadar ücretsiz olacak
 • Müşterilerin ATM üzerinden gerçekleştireceği günlük para çekme limiti 5 bin TL’ ye yükseltilecek. Akbank mobil QR kod ile yapılan para çekim işlem limiti 5 bin TL’ ye yükseltilecek. Böylece toplam günlük para çekme limiti 10 bin TL olacak
 • Müşterilerin ATM’ lerden para çekme, yatırma, bakiye görüntüleme ve kredi kartı borcu ödeme gibi işlemler 30 Nisan tarihine kadar ücretsiz olacak.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ