Kredi Dayı
Papara Nedir, Güvenilir midir, Papara Transfer Nasıl Yapılır?
Yazar: - 26 Mart 2020
65
0

İnsanlar artık internet üzerinden hemen her işini yapabiliyor. İnternet üzerinden yapılacak işler için yine internet üzerinden kullanılabilecek bir para sisteminin olması gerekiyor. Bu aşamada devreye Papara giriyor. Bu yazımızda Papara Nedir, Güvenilir midir, Papara Transfer Nasıl Yapılır sorularına cevap vereceğiz.

Papara, son yıllarda adını sıkça duyduğumuz bir sistem. İnternet üzerinden para transferlerinin en kolay şekilde yapılabildiği sistemlerden birisi olduğu için birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Papara ile internetten birçok işlemi gerçekleştirmek mümkün.

PAPARA NEDİR?

Papara, online bir cüzdan sistemidir. Bu sistem sayesinde günün her saatinde ödeme yapılabilir, para gönderilebilir ve hatta alışveriş yapılabilir. Papara sistemi, standart banka hizmetlerinin dışında farklı bir sistemdir. Paparanın en büyük özelliği, sadece internet üzerinden kullanılıyor olmasıdır.

İnternet üzerinden para işlemleri yapan, alışveriş yapan birçok kişi paparayı tercih eder. Papara kullanımının bu kadar yaygın olmasının sebeplerinden bir tanesi de yapılan işlemler için herhangi bir komisyon ödenmiyor olmasıdır.

PAPARA’ NIN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Papara, insanların internet üzerinden kullanabilecekleri ve her türlü ihtiyaca cevap veren bir kart arayışının üzerine ortaya çıkmıştır. Banka kartlarının yetersiz kaldığı birçok işlemde devreye Papara girer. Papara’ da üyelik ücreti ya da komisyon ücreti gibi gereksiz ücretler bulunmaz.

Papara’ nın özellikleri şu şekilde sıralanır;

 • Papara ile 7/24 para transferi yapmak mümkündür. Papara hesabına sahip olan kişi, her gün kesintisiz şekilde para gönderebilir, para alabilir. Papara, tüm bankalar ile ortak çalışmaktadır. Bu sayede para gönderme işlemlerinde herhangi bir sıkıntı yaşanmaz.
 • Papara yapılan işlemler için komisyon ücreti almaz. Papara kullanan kişiler para gönderme, para çekme gibi işlemlerin tamamını komisyon ödemeden gerçekleştirebilir.
 • Papara güvenli ödeme şekli olarak bilinir. İnternetin çok da güvenli sayılamayacağı bir dönemde insanların kimlik bilgilerini ve kart bilgilerini vermek zorunda bırakmaz.
 • Papara ile ATM üzerinden para çekilebilir. Papara ile herhangi bir bankanın ATM’sinden belirli bir ücret karşılığında para çekmek mümkündür.
 • Papara ile cep telefonu numarası kullanılarak para çekilebilir. Papara sayesinde kişi bir karta ihtiyaç duymadan sadece cep telefonu numarasını kullanarak kolayca para çekebilir.
 • Papara sade bir ara yüze sahiptir. Bu özelliği sayesinde çok daha kolay kullanılır. Papara kullanan kişiler, hazırlanmış mobil uygulama üzerinden de işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilir.

PAPARA’YA NASIL ÜYE OLUNUR?

Papara kullanmak isteyen kişilerin öncelikle sisteme üye olması gerekir. Papara üyeliği oldukça kolay bir işlemdir. Papara’ ya üye olmak için resmi internet sitesine giriş yapmak gerekir. Papara’ ya nasıl üye olunur sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

 • Birinci Adım

Papara resmi internet sitesine girilir.

Papara sitesine gitmek için TIKLAYIN 

 • İkinci Adım

Sitenin ana sayfasında yer alan “Ücretsiz hesap oluştur” yazısına tıklanır.

 • Üçüncü Adım

Açılan sayfada uygun yerlere isim – soy isim – e posta adresi – şifre bilgileri girilir.

 • Dördüncü Adım

Bilgilerin girilmesinin ardından altta yer alan “Hesap aç” butonuna basılır.

 • Beşinci Adım

Hesabın güvenliği için e – posta adresi üzerinden doğrulama işlemi yapılarak onay verilir.

Papara hesabı açmak için Facebook hesabını da kullanmak mümkündür. Facebook kullanıcıları, direkt Facebook bilgileri ile sisteme giriş yapma hakkına sahiptir. Papara hesabı açılırken sitede kişilere Papara Card isteyip istemedikleri sorulur. Hesabı aktif şekilde kullanmayı düşünen kişilerin bu kartı alması akıllıca olacaktır.

PAPARA HESABINA NASIL PARA YATIRILIR?

Papara hesabı açtıran bir kişi kullanıma başlamak için öncelikle hesabına para yatırmak zorundadır. Papara hesabına para yatırmak için kullanılacak adımlar şu şekildedir;

 • Birinci Adım

Siteden üyelik girişi yapılır.

 • İkinci Adım

Ekrana gelen “Papara Hesabım” bölümüne girilir.

 • Üçüncü Adım

Bu bölümde hesap numaraları yer alır. Hesap numaraları açıldıktan sonra para gönderilebilecek hesaplar görüntülenir ve bu hesaplardan birisi seçilir.

 • Dördüncü Adım

EFT ya da Havale ile para gönderme işlemlerinden birisi seçildikten sonra açıklama kısmına Papara üyelik numarası yazılır.

 • Beşinci Adım

İşlemin ardından ortalama 10 – 15 dakika içerisinde hesaba para yatırılmış olur.

PAPARA HESABINDAN NASIL PARA ÇEKİLİR?

Papara hesabından para çekmek isteyen kişiler kısa sürede kolayca bu işlemi gerçekleştirebilir. Papara hesabından para çekme işlemi şu şekilde gerçekleştirilir;

 • Birinci Adım

Papara sitesi açılır ve “Papara Hesabım” yazan bölüme girilir.

 • İkinci Adım

Para çekme sekmesine tıklanır.

 • Üçüncü Adım

Açılan sayfada para çekilecek hesaba ait IBAN numarası girilir. Bu aşamada papara hesabı ve para çekilecek hesabın isimlerinin aynı olması önemlidir.

PAPARA GÜVENLİ MİDİR?

İnternet üzerinden kullanılan ödeme sistemi olan Papara, kullanıcıların öncelikle tedirginlikle yaklaştığı bir sistemdir. Papara kullanmamış olan kişiler, bu sistemin güvenli olup olmadığını merak ederler. Papara güvenli midir sorusunun cevabı kesinlikle “Evet” olarak verilebilir. Papara, BDDK tarafından kabul edilmiş ve izin verilmiş bir sistemdir. Bu nedenle Papara kullanmak isteyenler gönül rahatlığı ile bu sistemi kullanabilir.

PAPARA TRANSFER NASIL YAPILIR?

Papara transferi, 7/24 yapılabilme özelliğine sahiptir. Papara hesabı kullananlar istedikleri zaman para transferini gerçekleştirebilirler. Papara transferi oldukça kolay ve kısa sürede yapılabilir. Papara transferi nasıl yapılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

 • Birinci Adım

Papara hesabına giriş yapılır.

 • İkinci Adım

Para gönderilecek olan kullanıcıya ait hesap numarası, telefon numarası ya da e mail adresi sistemde belirlenen alana girilir.

 • Üçüncü adım

Gönderilmesi istenen para miktarı girilir.

 • Dördüncü Adım

“Para gönder “ butonuna basarak papara transfer işlemi tamamlanmış olur.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ