Kredi Dayı
Salgın Mağduru Vatandaşlara Bankalardan Yeni Kampanyalar
Yazar: - 06 Mayıs 2020
1.265
0

Corona virüs salgını nedeniyle hayatın durma noktasına gelmesi,  birçok sektörde vatandaşların mağdur olmasına neden oldu. Birçok sektörün geçici olarak kapanması nedeniyle maddi sıkıntı yaşanmaması için bankalardan kredi kampanyaları gelmeye başladı. Bu yazımızda Salgın Mağduru Vatandaşlara Bankalardan Yeni Kampanyalar hakkında bilgi vereceğiz.

Corona virüsün ülkemizde de etkili olmasının ardından devlet tarafından birçok önemli tedbir alındı. Tedbirler kapsamında restoranlar, kafeler, kuaförler, AVM’ ler başta olmak üzere birçok sektörde hayat durma noktasına geldi.

SALGIN MAĞDURU VATANDAŞLARA BANKALARDAN YENİ KAMPANYALAR

İşyerlerinin salgın nedeniyle geçici olarak kapatılması nedeniyle vatandaşların mağdur olmaması için bankalardan önemli kampanyalar hazırlandı. Ertelemeli ve düşük faizli kredi fırsatı sunan bankalar, işletmelere yönelik oldukça etkili kampanyalar sunmaya başladı.

Salgın Mağduru Vatandaşlara yeni kampanyalar sunan Bankalar şu şekilde sıralanır;

  • Ziraat Bankası
  • Vakıfbank
  • Halkbank
  • Türkiye İş Bankası
  • Garanti BBVA
  • Akbank
  • Denizbank

ZİRAAT BANKASI SALGIN MAĞDURLARINA YÖNELİK KREDİ KAMPANYASI NEDİR?

Ziraat Bankası salgın mağdurlarına yönelik kredi kampanyası hazırlayan bankalardan birisidir. Bireysel temel ihtiyaç kredisi adı altında kampanya sunan Ziraat Bankası, düşük faizli, 36 ay vadeli ve 6 ay geri ödemesiz kredi sunmaktadır.

Ziraat Bankası’ndan salgın mağdurlarına yönelik olarak 3 bin TL, 5 bin TL, 7,500 TL ve 10 bin TL olmak üzere 4 farklı kredi paketi hazırlanmıştır. Bu kredilerden yararlanmak için internet bankacılığı ya da mobil bankacılık yöntemleri kullanılabilir.

VAKIFBANK SALGIN MAĞDURLARINA YÖNELİK KREDİ KAMPANYASI NEDİR?

Vakıfbank salgın mağdurlarına yönelik kredi kampanyası hazırlayan bankalardan birisidir. Bireysel temek ihtiyaç kredisi adı altında kampanya sunan Vakıfbank, düşük faizli, 36 ay vadeli ve 6 ay geri ödemesiz kredi sunmaktadır.

Vakıfbank üzerinden kredi çeken salgın mağdurları, krediyi kaç ay vadeli olarak ödemek istediklerini seçebilirler. Vakıfbank salgın mağdurlarına yönelik olarak hazırlanan krediye internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden başvurulabilir.

HALKBANK SALGIN MAĞDURLARINA YÖNELİK KREDİ KAMPANYASI NEDİR?

Halkbank salgın mağdurlarına yönelik kredi kampanyası hazırlayan bankalardan birisidir. Bireysel temel ihtiyaç kredisi kapsamında salgın mağdurlarına düşük faiz ve 6 ay geri ödemesiz kredi fırsatı sunulmaktadır.

Halkbank, 5 bin TL altı gelire sahip olan kredilerle birlikte Ekonomik İstikrar Paketi kapsamında da düşük faizle 150 bin TL’ ye kadar 60 ay vadeli kredi vermektedir. Halkbank salgın mağdurlarına kredi fırsatından yararlanmak için internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden başvuruda bulunmak gerekir.

TÜRKİYE İŞ BANKASI SALGIN MAĞDURLARINA YÖNELİK KREDİ KAMPANYASI NEDİR?

Türkiye İş Bankası salgın mağdurlarına yönelik kredi kampanyası hazırlayan bankalardan birisidir. Kamu hastanelerine 10 milyon TL bağışta bulunan Türkiye İş Bankası, müşterilerine ait kredi ödemelerini de 30 Haziran tarihine kadar uzattığını açıkladı.

Müşterilerinin rahatça alışveriş yapabilmesi için kredi kartı limitlerini de artıran Türkiye İş Bankası, internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden yapılacak EFT ve havale işlemlerini de ücretsiz sunacağını açıkladı.

GARANTİ BBVA SALGIN MAĞDURLARINA YÖNELİK KREDİ KAMPANYASI NEDİR?

Garanti BBVA salgın mağdurlarına yönelik kredi kampanyası hazırlayan bankalardan birisidir. Milli dayanışma Kampanyası kapsamında 30 milyon TL değerinde 200 adet solunum cihazı bağışladığını açıkladı. Müşterilerinin mevcut kredilerini de hiçbir koşul gerekmeksizin 31 Ağustos tarihine kadar erteleyen Garanti BBVA, ticari kredilerde ise 6 ay boyunca kredi taksitlerini almayacağını açıkladı.

Garanti BBVA müşterileri, banka ile yapacakları görüşme sonucunda kredilerini istedikleri zaman erteleme hakkına sahip olacaklar. Yeni kredi başvuruları ise internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden yapılacak.

AKBANK SALGIN MAĞDURLARINA YÖNELİK KREDİ KAMPANYASI NEDİR?

Akbank salgın mağdurlarına yönelik kredi kampanyası hazırlayan bankalardan birisidir. Türkiye Bankalar Birliği kredi protokolüne katıldığını açıklayan Akbank, bu kapsamda sektör ayrımı yapmadan salgından etkilenen şirketlere yardım edileceğini duyurdu.

Devlet hastanelerine 10 bin TL kaynak ayıran Akbank, müşterilerinin kredi ödeme taksitlerini de 31 Temmuz tarihine kadar erteledi. Akbank üzerinden yeni kredi başvuruları için internet bankacılığı ya da mobil bankacılık kullanılabilecek.

DENİZBANK SALGIN MAĞDURLARINA YÖNELİK KREDİ KAMPANYASI NEDİR?

Denizbank salgın mağdurlarına yönelik kredi kampanyası hazırlayan bankalardan birisidir. 65 yaş üstü müşterilerinin maaş ödemelerini evlerinde gerçekleştiren Denizbank, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne üye olan KOBİ’ lerin kredi faiz ödemesi olmaksızın 12 eşit taksitle %7,5 faiz oranı ile kredi fırsatı da sunacağını duyurdu.

Denizbank bireysel müşterileri ise kredi kartı ve kredi ödemelerini 3 ay erteleme hakkına sahip olacak. Denizbank üzerinden salgın mağdurlarının kredi başvuruları, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık ile mümkün olacak.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ