Kredi Dayı
Sicile Bakmadan Kredi Veren Bankalar Hangileridir?
Yazar: - 17 Ocak 2020
24.675
4

Bankacılık işlemlerinde ilk kontrol edilen detaylardan birisi müşterilerin sicilidir. Bankacılık sicili kötü olan kişilerin talepleri genel olarak olumsuz cevaplanır. Bunun yanı sıra banka sicili kötü olan tüketicilerin mağduriyet yaşamaması adına onlara kredi fırsatı sunan bankalar da bulunmaktadır. Bu yazımızda Sicile Bakmadan Kredi Veren Bankalar Hangileridir sorusuna cevap vereceğiz.

KREDİ SİCİLİ NEDİR?

Kredi sicili, bankacılık işlemlerinde kişilerin ödemelerini ne kadar düzenli yaptıklarını gösterir. Bankadan alınan kredi ya da kredi kartının ödemelerini düzenli olarak yapan kişilerin kredi sicili temiz olacaktır. Ancak ödemeleri sıkıntılı olan ve düzenli ödeme yapmayan kişilerin kredi sicili olumsuz etkilenir. Bu durumda kişinin kredi notu da düşecektir.

Kredi sicili kötü olan banka müşterileri, bankaların gözünde riskli müşteri olarak görülür. Kişinin riskli olması da birçok bankacılık işlemini kullanamaması anlamına gelmektedir. Bankadan kredi çekmek ya da kredi kartı almak isteyenlerin mutlaka kredi siciline dikkat etmesi gerekir.

KREDİ SİCİLİNE BAKMADAN KREDİ VEREN BANKA VAR MIDIR?

Bankalar, kendilerine herhangi bir taleple başvuran müşterilerinde ilk olarak kredi siciline bakarlar. Kredi sicili kötü olan müşterilerin başvuruları genel olarak olumsuz sonuçlanır. Ancak birçok banka hem müşteri sayısını artırmak hem de müşterilerini mağdur etmemek adına kredi siciline bakmadan kredi başvurularına da onay verebilmektedir.

SİCİLE BAKMADAN KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Sicile Bakmadan Kredi Veren Bankalar şu şekilde sıralanır;

 • ING Bank
 • Denizbank
 • Akbank
 • TEB
 • Garanti Bankası
 • Finansbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • ICBC Bank
 • Aktif Bank
 • Ziraat Bankası

KREDİ SİCİLİ KÖTÜ OLANLARA KREDİ VEREN BANKALAR HANGİ BELGELERİ İSTER?

Kredi sicili kötü olan müşterilerine de kredi şansı sunan bankalar, kredinin onaylanması için bazı belgeleri talep eder. Kredi sicili kötü olanlara kredi veren bankaların istediği belgeler şu şekilde sıralanır;

 • Başvuruda bulunan kişinin gelir belgesi
 • Kişinin koşullarına göre kefil (her banka talep etmeyebilir)
 • Kredi vermek için ek teminat (her banka talep etmeyebilir)
 • İpotek
 • Kredi çekme konusunda 100 bin TL kredi limiti

KREDİ SİCİLİ KÖTÜ OLAN KİŞİLERDEN KEFİL İSTENİR Mİ?

Kredi sicili kötü olan müşteriler, genel olarak ödemeleri sorunlu kişilerdir. Bu nedenle kredi verme konusunda bankaların tereddüt etmesi son derece doğaldır. Bu durum göz önüne alındığı zaman sicili kötü olan kişilerden kefil talep edilmesi akıllıca olur.

Banka sicili kötü olan kişilerden çekmek istedikleri kredi karşılığında kefil talep edilir. Bu sayede sicili kötü olanın borcunu ödememe ihtimaline karşı borç kefil olan kişiden talep edilecektir. Böylece banka kendisini korumaya almış olur.

SİCİLE BAKMADAN KREDİ VEREN BANKALARDA FAİZ ORANLARI NASILDIR?

Sicile bakmadan kredi veren bankalar, girdikleri riski göz önünde bulundurarak yüksek faiz oranları ile kredi sunmaktadır. Bu durum insanların açıklarından yararlanmak olarak da görülebilir. Ancak bankalar, sicili bozuk bir kişiye güvenerek kendilerini oldukça zorlu bir duruma sokabilmektedir.

Sicili bozuk olan kişilere bankalardan 100 bin TL’ye kadar kredi fırsatı sunulur. Bu kredi için uygulanan faiz oranı ise ortalama %3 – %3,5 arası olarak gösterilebilir. Kredi sicili bozuk olan kişilere en fazla 36 ay vade fırsatı da sunulmaktadır. Bunun yanı sıra kredi çekecek kişinin talebine göre 12 – 24 ay vade fırsatı da sunulabilmektedir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 4 Yorum Var)
 1. Armağan Kansu dedi ki:

  Hiç bir kimse kredi vermiyor denizbank adi… Yardım edecek varmı 20.000tl 60ay. Teşekkür

 2. DÜNDAR dedi ki:

  Sayın değerli bankacılar benim bir kaç bankalara 30 bin tl borcum var bunları ayrı ayrı odemelerde sikinti oluyor bana yardım edermisiniz bütün borcumu tek bir yerde kapatmak istiyorum sagolun teşekkür ederim

 3. AHMET GÜMÜŞ dedi ki:

  Başta Bayramınız Kutlu Olsun.Hayırlı Bayramlar.Kredi alamıyorum.10000₺ 36 ay vade lütfen yardımcı olun.

 4. Hidayet Yıldırım dedi ki:

  Sevgili banka yetkilileri ben kredimi notunu yükseltmek için kredi kartı kullanmam yada kredi almam lazimki kredi notum yükselsin ama ben hangisine başvuru yapsam olumsuz gerçekten zor durumdayım lütfen yardımcı olun ki notum yükselsin subzor günlerde yardımınıza ihtiyacım var olumsuz dönüş yapmayın nolur 100.000 TL de olabilir teşekkür ederim

BİR YORUM YAZ