Kredi Dayı
Şimdi Kredinizi Alın 3 Ay Sonra Ödemeye Başlayın!
Yazar: - 25 Mart 2020
3.353
0

Kredi çeken kişiler, banka ile yaptıkları ödeme planına uygun olarak kredi çektikten sonraki ilk ay ödemeye başlamak zorundadır. Ancak bu süre birçok müşterinin kendini toparlaması ve ödemeye geçmesi için yeterli olmaz. Bu nedenle kredi çekenlerin çoğu ertelemeli kredi veren bankaları tercih eder. Ülkemizde birçok banka 3 ay ertelemeli kredi fırsatı sunmaktadır. Bu yazımızda Şimdi Kredinizi Alın 3 Ay Sonra Ödemeye Başlayın başlığının detaylarını paylaşacağız.

İnsanlar, ihtiyaçlarını karşılamak için sık sık bankadan kredi başvurusunda bulunurlar. Kredi çekmek isteyen kişiler aldıkları kredi miktarına göre banka ile bir ödeme planı yaparlar. Bu ödeme planına göre kredinin çekildiği ayı takip eden ilk aydan itibaren ödemeler başlar.

3 AY ERTELEMELİ KREDİ ÇEKİLEBİLİR Mİ?

Kredi çeken birçok kişi, maddi durumunu toparladıktan sonra kredi ödemesine başlamak ister. Bu talebin farkında olan bazı bankalar, müşterilerinin biraz olsun nefes almasını sağlamak adına ertelemeli kredi fırsatı sunar. Ertelemeli kredide müşterilerin ilk 3 ay kredi ödemesi yapmasına gerek yoktur.

3 ay ertelemeli kredi veren bankalar, kredi verdikleri müşterilerinden ilk 3 ay geri ödeme talep etmezler. 3 ay ödeme yapmayan banka müşterileri maddi olarak biraz daha rahatladıktan sonra kolayca ödemelerini gerçekleştirebilir.

3 AY ERTELEMELİ KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Günümüzde birçok banka 3 ay ertelemeli olarak kredi fırsatı sunmaktadır. 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar, erteledikleri ayları toplam vade tutarından düşerek ona göre bir faiz hesaplaması yaparlar. Bu düzenleme sayesinde müşterileri hemen ödeme yapmak zorunda kalmazlar.

3 ay ertelemeli kredi veren bankalar hangileridir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Akbank
  • ING Bank
  • QNB Finansbank
  • Alternatif Bank
  • Yapı Kredi Bankası

AKBANK 3 AY ERTELEMELİ KREDİ NASIL ALINIR?

Akbank 3 ay ertelemeli kredi veren bankalardan birisidir. Akbank üzerinden 3 ay ertelemeli kredi en fazla 60 ay vadeli olarak çekilebilir. İlk ödeme en fazla 92 gün ertelenebilir.  3 ay ertelemeli kredi fırsatından yararlananlar en fazla 57 ay vadeli olarak kredi alabilecektir. Ödemesiz dönemin tamamlanmasını takip eden ilk ay, ertelemeden dolayı talep edilen faiz tahsil edilir. Bir sonraki aydan itibaren de taksit ödemelerine geçilir.

ING BANK 3 AY ERTELEMELİ KREDİ NASIL ALINIR?

ING bank 3 ay ertelemeli kredi veren bankalardan birisidir. 60 aya kadar vadeli olarak alınabilen bu kredide ödemelere 3 ay sonra başlanacaktır. ING Bank, 3 ay ertelemeli kredi fırsatını oldukça uygun faiz oranları ile sunmaktadır. ING banktan 3 ay ertelemeli kredi çekenler, en fazla 57 ay olarak kredi ödemesini yapabilirler.

QNB FİNANSBANK 3 AY ERTELEMELİ KREDİ NASIL ALINIR?

QNB Finansbank 3 ay ertelemeli kredi veren bankalardan birisidir. Düşük faiz oranı ile kredi fırsatı sunan Finansbank, en fazla 60 ay vadeli olarak ertelemeli kredi sunmaktadır. 60 ay vadeli 3 ay ertelemeli kredi fırsatından yararlanan banka müşterileri, en fazla 57 ay geri ödeme şansına sahiptir. 3 ay ertelemenin ardından ertelenen aylara dair işletilen faiz oranı müşteriden talep edilecektir.

ALTERNATİF BANK 3 AY ERTELEMELİ KREDİ NASIL ALINIR?

Alternatif Bank 3 ay ertelemeli kredi veren bankalardan birisidir. Alternatif Bank, 3 ay ertelemeli kredi başvurularını hızlı şekilde onaylar. Krediyi hemen veren banka, ödemelerini ise 3 ay sonra talep eder. Alternatif Bank, 3 ay ertelemeli krediyi teminatsız şekilde sunar. Kredi miktarına göre kefil isteme durumu da söz konusu olabilir.

YAPI KREDİ BANKASI 3 AY ERTELEMELİ KREDİ NASIL ALINIR?

Yapı Kredi Bankası 3 ay ertelemeli kredi veren bankalardan birisidir. Yapı kredi Bankası 3 ay ertelemeli krediyi en az 1000 TL, en fazla 30 bin TL olarak sunmaktadır. En fazla 57 ay vadeli olarak çekilebilen bu kredide erteleme süresi 90 gün ile sınırlıdır. 3 ay ertelemeli olarak sunulan kredide 3 aylık ertelemenin faizi ilk taksitle birlikte müşteriden talep edilir. Yapı Kredi Bankası 3 ay ertelemeli kredide ön onaylı limit tutarı değişkenlik gösterebilir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ