Kredi Dayı
Trendyol’da Banka Kartı ile Ödeme Nasıl Gerçekleştirilir?
Yazar: - 18 Mart 2021
71
0

Trendyol, son yıllarda internet üzerinden en çok alışveriş yapılan e ticaret sitelerinden birisi olmayı başardı. Hazırladığı kampanyalar ile de dikkat çeken Trendyol, her gün milyonlarca kişiye alışveriş yapma hakkı veriyor. Yapılan bu alışverişlerde birçok kişi banka kartı ile ödemeyi tercih ediyor. Bu yazımızda Trendyol’ da Banka Kartı ile Ödeme Nasıl Gerçekleştirilir? Sorusuna cevap vereceğiz.

Trendyol, internet üzerinden alışveriş yapmanın daha popüler bir hale geldiği son yıllarda en çok ziyaret edilen sitelerden birisi olmayı başardı. Özellikle indirim kampanyaları ile dikkat çeken site üzerinden her türlü ihtiyacı karşılayacak ürün bulmak mümkün oluyor.

TRENDYOL’ DA BANKA KARTI İLE ALIŞVERİŞ YAPILABİLİR Mİ?

Yaklaşık 16 milyon üyeye sahip olan Trendyol, müşterilerine yaptıkları alışverişlerde birçok farklı ödeme yöntemini kullanma şansını veriyor. Kredi kartına taksit fırsatının yanı sıra peşin alışverişlerde banka kartı ile ödeme de sunan site, kredi kartı kullanmayan kişilerin de rahatlıkla alışveriş yapmalarını sağlıyor.

Trendyol’ da banka kartı ile alışveriş yapılabilir mi? Sorusuna elbette ki evet şeklinde cevap vermek mümkün. Herkesin kredi kartı kullanmaması durumunu göz önünde bulunduran Trendyol, banka kartı ile ödeme seçeneği sayesinde herkesin rahatlıkla alışveriş yapmasına imkan tanıyor.

TRENDYOL’ DA BANKA KARTI İLE ÖDEME NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR?

Trendyol üzerinden yapılan alışverişlerde ödemeyi banka kartı ile yapmak isteyen birçok kullanıcı, ödemeyi nasıl yapacakları konusunda tereddüt yaşayabiliyor. Trendyol’ da Banka Kartı ile Ödeme Nasıl Gerçekleştirilir? Sorusuna şu adımlar ile cevap vermek mümkün;

  • Birinci Adım

Trendyol sitesine kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptıktan sonra ihtiyaç duyulan ve satın alınacak ürünler geniş ürün yelpazesi ve markalar üzerinden belirlenir.

  • İkinci Adım

Alınacak olan ürünler sayfalarına gidilerek beden ya da adet seçimi sonrasında “Sepete Ekle” butonuna basılarak alışveriş sepetine gönderilir.

  • Üçüncü Adım

Tüm ürünler seçildikten sonra “Sepetim” sayfasına gidilir. Bu sayfada satın alınacak tüm ürünler, adetleri ve ücretleri görüntülenecektir. Ürünlerin bir kez daha kontrol edilmesinin ardından sayfanın sağ tarafından bulunan “Sepeti Onayla” butonuna basılır. Bu aşamada kişinin elinde indirim kodu bulunuyor ise sepeti onaylama butonu üzerinde yer alan “İndirim Kodu Gir” bölümüne kodu girerek sepet tutarı üzerinden indirim uygulanmasını sağlayabilir.

  • Dördüncü Adım

Ödeme sayfasına geçildiği zaman ödemenin gerçekleştirileceği banka kartına ait bilgilerin girilmesi gerekir. Adres bilgisinin doğruluğu kontrol edildikten sonra hemen alt kısmında yer alan “Kart Bilgileri” bölümüne ödemenin yapılacağı karta ait bilgiler girilmelidir.

  • Beşinci Adım

Kart bilgilerinin girilmesi aşamasında “Kart numarası” yazan yere banka kartının ön yüzünde bulunan 16 haneli numara girilmelidir. Alt kısımda yer alan son kullanma tarihi bölümüne kart üzerinde yer alan ay ve gün bilgisi girilmelidir. CVV yazan kısma ise kartın arka yüzünde bulunan 3 haneli sayı girilmelidir.

  • Altıncı Adım

Kart bilgilerinin doğru ve eksiksiz şekilde girilmesinin ardından ekranın sağ bölümünde bulunan mesafeli satış sözleşmesinin onaylanması gerekir. Bunun için yanında bulunan küçük kutucuk işaretlenir ve alt kısmında yer alan “Ödeme Yap” butonuna basarak siparişin ödeme işlemi tamamlanacaktır.

Banka kartı ile yapılan alışverişlerde Trendyol taksit şansı vermemektedir. Banka kartı kullanarak site üzerinden sadece tek çekim ile işlem yapılabileceği unutulmamalıdır.

 

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ