Kredi Dayı
Türk Telekom GSM Hattı Üzerine Kredi Alınır mı?
Yazar: - 04 Şubat 2021
111
0

Bankalardan kredi başvurusunda bulunan ancak başvuruları olumsuz değerlendirilen birçok tüketici, nakit ihtiyaçlarını başka yollar üzerinden karşılamaktadır. Bu yollardan birisi de kullanılan cep telefonu hattı üzerine kredi çekmektir. Hat üzerine kredi veren operatörlerin başında Türk Telekom gelmektedir. Bu yazımızda Türk Telekom GSM Hattı Üzerine Kredi Alınır mı? Sorusuna cevap vereceğiz.

İnsanlar acil nakit ihtiyaçları için artık bankaların kapısını çalıyorlar. Bankalardan kredi çekemeyen kişiler ise bu ihtiyaçlarını karşılamak için GSM operatörlerine başvuruda bulunabiliyor. Günümüzde büyük cep telefonu operatörlerinin hepsi faturalı hat kullanan abonelerine hatları üzerinden kredi veriyor.

TÜRK TELEKOM GSM HATTI ÜZERİNE KREDİ ALINIR MI?

Türk Telekom GSM Hattı Üzerine Kredi Alınır mı? Sorusuna elbette ki evet şeklinde cevap verilebilir. Türk Telekom faturalı hat kullanan abonelerine acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına kredi fırsatı sunmaktadır.

Türk Telekom üzerinden kredi çekebilmek için öncelikle operatörün belirlemiş olduğu bazı şartlara uygun olmak gerekmektedir. Şartları taşıyan abonelerin kredi başvuruları olumlu olarak değerlendirilecektir.

TÜRK TELEKOM GSM HATTI ÜZERİNE KREDİ ALMA ŞARTLARI NELERDİR?

Türk Telekom GSM hattı üzerine kredi alma şartları şu şekilde sıralanır;

  • En az 6 aydır faturalı hat abonesi olmak
  • Faturaları düzenli ve zamanında ödüyor olmak
  • Kredi çekecek olan kişinin faturalı hattın sahibi olması
  • 2 yıl iş ve ev telefonu aboneliği bulunması
  • 2 yıl süreyle aynı faturanın kullanılıyor olması
  • 2 yıl ve üzeri hat sahibinin üzerine internet aboneliği bulunması

TÜRK TELEKOM GSM HATTI ÜZERİNE NASIL KREDİ ALINIR?

Türk Telekom GSM hattı üzerine kredi almak isteyen abonelerin öncelikle en az 6 ay süreyle faturalı hat kullanıyor olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra 6 aylık süre içerisinde gelen tüm faturaların düzenli ve zamanında ödenmiş olması da etkili olacaktır.

Türk Telekom hat üzerine kredi verme şartlarına uygun olan aboneler, Türk Telekom tarafından satışa çıkartılmış olan cihazlardan birisini satın almalıdır. Operatör üzerinden gerçekleştirilecek satın alma işlemi sonrasında en yakın Türk Telekom mağazası üzerinden alınan cep telefonu hiç açılmadan belirli bir ödeme karşılığında geri alınarak kalan tutarın tamamı aboneye kredi olarak verilmektedir.

Türk Telekom abonelerinin şartlara uyması durumunda iki tane cihaz alma hakkı bulunmaktadır. Satın alınmış olarak gösterilen bu cihazlar anında mağazaya iade edilerek onun yerine cihazın ücreti elden nakit olarak alınacaktır. Ödeme ise abonenin faturasına talebi doğrultusunda 3 ay, 6 ay, 9 ay ya da 12 ay taksitli şekilde yansıtılmaktadır.

TÜRK TELEKOM GSM HATTI ÜZERİNE KREDİ NEREDEN ALINIR?

Türk Telekom GSM Hattı Üzerine Kredi nereden alınır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Türk Telekom aboneleri faturalı hatları üzerinden kredi almak için kendilerine en yakın Türk Telekom bayisine gitmelidir. Bayi üzerinden kredi çekme talebi iletilmelidir.

Türk Telekom bayi yetkilisi, gerekli incelemeler sonrasında abonenin kredi çekmesi için bir engel olmaması durumunda alabileceği cihazlar ve çekebileceği kredi miktarı hakkında bilgi vererek işlemleri başlatacaktır. Abonenin talep ettiği kredi tutarına uygun bir cihaz almış gibi gösterildikten sonra hat üzerine cihazın taksit ödemeleri faturaya ek olarak yansıtılacak ve küçük bir komisyon karşılığında cihazın ücreti nakit olarak aboneye verilecektir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ