Kredi Dayı
Türkiye’de Hangi Bankalar BTC Alım ve Satımı Yapmaktadır?
Yazar: - 01 Mart 2021
56
0

Yatırımcılar, özellikle son dönemde yatırımlarını kripto paralar üzerinden değerlendiriyor. Kripto para dendiği zaman akla ilk gelen ise şüphesiz Bitcoin oluyor. Bu yazımızda Türkiye’de Hangi Bankalar BTC Alım ve Satımı Yapmaktadır? Sorusuna cevap vereceğiz.

Bitcoin, son dönemin en hacmi yüksek ve hızla yükselen kripto parası olmaya devam ediyor. Sanal para olarak piyasaya giren Bitcoin, yatırımcıların da gözde yatırım aracı olmayı başarmış durumda. Türkiye’ de Bitcoin yatırımının en üst seviyelerde olması, yeni yatırımcıların Bitcoin almak için hangi bankaları kullanabilecekleri konusunda sorulara neden oluyor.

TÜRKİYE’DE HANGİ BANKALAR BTC ALIM VE SATIMI YAPMAKTADIR?

Türkiye’de Hangi Bankalar BTC Alım ve Satımı Yapmaktadır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • İş Bankası
  • Akbank
  • Garanti BBVA
  • Ziraat Bankası
  • Denizbank
  • Fibabanka
  • Vakıfbank
  • Yapı Kredi Bankası

İŞ BANKASI BTC ALIM VE SATIMI NASIL YAPILIR?

İş bankası BTC alım ve satımı yapılan bankalardan birisidir. İş Bankası müşterileri, BDDK tarafından düzenlenen işlemler gereğince istedikleri zaman banka üzerinden Bitcoin işlem borsasına giriş yapabilirler.

AKBANK BTC ALIM VE SATIMI NASIL YAPILIR?

Akbank BTC alım ve satımı yapılan bankalardan birisidir. Akbank müşterileri, Bitcoin ile ilgili işlemlerini banka üzerinden gerçekleştirebilirler. Akbank, Bitcoin banka entegrasyonu üzerinden işlem yapılan ilk banka olarak bilinmektedir. Akbank müşterileri, kredi kartı ya da banka kartı aracılığı ile “Kripto para İşlemleri” bölümünden kolaylıkla gerçekleştirebilirler.

GARANTİ BBVA BTC ALIM VE SATIMI NASIL YAPILIR?

Garanti BBVA BTC alım ve satımı yapılan bankalardan birisidir. Garanti BBVA müşterileri, banka üzerinden Bitcoin ile ilgili tüm işlemleri rahatça yapabilirler. Bunun için Garanti BBVA mobil bankacılık uygulamasına girerek Bitcoin para aktarma işlemi kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

ZİRAAT BANKASI BTC ALIM VE SATIMI NASIL YAPILIR?

Ziraat Bankası BTC alım ve satımı yapılan bankalardan birisidir. Ziraat Bankası müşterileri, Bitcoin ile ilgili işlemlerini banka üzerinden gerçekleştirebilirler. Ziraat Bankası, Bitcoin banka entegrasyonu üzerinden işlem yapılan ilk banka olarak bilinmektedir. Ziraat Bankası müşterileri, kredi kartı ya da banka kartı aracılığı ile “Kripto para İşlemleri” bölümünden kolaylıkla gerçekleştirebilirler.

DENİZBANK BTC ALIM VE SATIMI NASIL YAPILIR?

Denizbank BTC alım ve satımı yapılan bankalardan birisidir. Denizbank müşterileri, Bitcoin ile ilgili işlemlerini banka üzerinden gerçekleştirebilirler. Denizbank, Bitcoin banka entegrasyonu üzerinden işlem yapılan ilk banka olarak bilinmektedir. Denizbank müşterileri, kredi kartı ya da banka kartı aracılığı ile “Kripto para İşlemleri” bölümünden kolaylıkla gerçekleştirebilirler.

FİBABANKA BTC ALIM VE SATIMI NASIL YAPILIR?

Fibabanka BTC alım ve satımı yapılan bankalardan birisidir. Fibabanka müşterileri, Bitcoin ile ilgili işlemlerini banka üzerinden gerçekleştirebilirler. Fibabanka, Bitcoin banka entegrasyonu üzerinden işlem yapılan ilk banka olarak bilinmektedir. Fibabanka müşterileri, kredi kartı ya da banka kartı aracılığı ile “Kripto para İşlemleri” bölümünden kolaylıkla gerçekleştirebilirler.

VAKIFBANK BTC ALIM VE SATIMI NASIL YAPILIR?

Vakıfbank BTC alım ve satımı yapılan bankalardan birisidir. Vakıfbank müşterileri, Bitcoin ile ilgili işlemlerini banka üzerinden gerçekleştirebilirler. Vakıfbank, Bitcoin banka entegrasyonu üzerinden işlem yapılan ilk banka olarak bilinmektedir. Vakıfbank müşterileri, kredi kartı ya da banka kartı aracılığı ile “Kripto para İşlemleri” bölümünden kolaylıkla gerçekleştirebilirler.

YAPI KREDİ BANKASI BTC ALIM VE SATIMI NASIL YAPILIR?

Yapı Kredi Bankası BTC alım ve satımı yapılan bankalardan birisidir. Yapı Kredi Bankası müşterileri, Bitcoin ile ilgili işlemlerini banka üzerinden gerçekleştirebilirler. Yapı Kredi Bankası, Bitcoin banka entegrasyonu üzerinden işlem yapılan ilk banka olarak bilinmektedir. Yapı Kredi Bankası müşterileri, kredi kartı ya da banka kartı aracılığı ile “Kripto para İşlemleri” bölümünden kolaylıkla gerçekleştirebilirler.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ