Kredi Dayı
Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası 12 Ay Geri Ödemesiz Konut Kredisi Nasıl Alınır?
Yazar: - 09 Haziran 2020
2.587
0

Kamu bankaları Corona virüs döneminde vatandaşların sıkıntı çekmemesi adına 6 ay ödemesiz düşük faizli kredi kampanyasının ardından bu sefer de konut kredisi kampanyası hazırladı. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için hazırlanan bu kredi kampanyası kapsamında düşük faiz oranı ile kredi almak mümkün olacak. Bu yazımızda Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası 12 ay geri ödemesiz konut kredisi Nasıl Alınır sorusuna cevap vereceğiz.

Corona virüs sürecinde bankalar üzerine düşeni fazlasıyla yapmaya devam ediyor. Virüs salgını nedeniyle müşterilerinin maddi sıkıntı yaşamaması adına Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası’ ndan daha önce bireysel ihtiyaç kredisi kampanyası gelmiştir. Bu üç banka bu sefer ev almak isteyen müşterilerinin hayallerini gerçekleştirmesine yardımcı olacak bir kampanya hazırladı.

VAKIFBANK, HALKBANK, ZİRAAT BANKASI 12 AY GERİ ÖDEMESİZ KONUT KREDİSİ KAMPANYASI NEDİR?

Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası, müşterilerinin bir ev sahibi olabilmesi için oldukça avantajlı teklifler ile konut kredisi kampanyası hazırladı. Bu kampanya kapsamında üç bankadan tercih edilen üzerinden yapılacak konut kredisi başvurularında 12 ay geri ödemesiz kredi çekme fırsatı sunulacak.

Konut kredisi alan vatandaşlar, geri ödemede erteleme ile birlikte %0,64 ve %0,74 faiz oranları ile kredi çekme şansını da bulacak. Bankaların hazırladığı konut kredisi kampanyası kapsamında sıfır ev almak isteyenlere %0,64 faizle, ikinci el ev almak isteyenlere %0,74 faizle ev alma şansı sunulacak.

VAKIFBANK, HALKBANK, ZİRAAT BANKASI 12 AY GERİ ÖDEMESİZ KONUT KREDİSİ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası 12 ay geri ödemesiz konut kredisi, 12 ay ertelemeli ve 15 yıl vadeli olarak alınabilmektedir.  Üç kamu bankası tarafından sunulan bu kampanya kapsamında İstanbul, Ankara ve İzmir’ de yaşayan vatandaşlara 750 bin TL, diğer illerde yaşayan vatandaşlara 500 bin TL’ ye kadar konut kredisi fırsatı sunulmaktadır.

Düşük faiz oranı ile verilecek olan bu kredi kampanyasından faydalananlar ilk bir yıllık süreçte kredi taksit ödemesi yapmak zorunda değildir. 12 aylık dönemin ardından kredi ödemeleri eşit taksitler halinde başlayacaktır. Bununla birlikte Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası 12 ay geri ödemesiz konut kredisi kampanyası kapsamında 15 yıla kadar vade fırsatları sunulmaktadır. Konut kredisi kampanyasından yararlanan vatandaşlar, çektikleri kredi tutarının %10’u kadar peşinat vermek zorundadır.

VAKIFBANK, HALKBANK, ZİRAAT BANKASI 12 AY GERİ ÖDEMESİZ KONUT KREDİSİ NASIL ALINIR?

Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası 12 ay geri ödemesiz konut kredisi Nasıl Alınır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; konut kredisi kampanyasından yararlanmak isteyen vatandaşlar, öncelikle Vakıfbank, Halkbank ya da Ziraat Bankası internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamaları üzerinden ön başvuruda bulunabilirler. Ön başvurunun onaylanmasının ardından en yakın banka şubesine giderek kredi işlemlerini tamamlayabilirler.

Ön başvuru yapmak istemeyen vatandaşlar ise seçtikleri bankanın şubesine giderek direk başvuruda bulunabilirler. Kredi başvurusu sırasında vatandaşlardan T.C. kimlik numarası olan bir kimlik belgesi ve gelir belgesi ile başvuruda bulunmak zorundadır. Konut kredisi başvurusu onaylanan vatandaşlar, seçtikleri evin özelliklerine göre kredi faiz oranlarından yararlanma hakkına sahip olacaktır.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ