Kredi Dayı
Yapı Kredi World Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?
Yazar: - 14 Nisan 2020
541
0

Yapı Kredi Bankası’nın en popüler kredi kartı olan World kart, milyonlarca kişi tarafından tercih edilmektedir. Özellikleri ve sunduğu avantajlar ile büyük beğeni toplayan World kart, bankaların verdiği en iyi kredi kartları arasındadır. Bu yazımızda Yapı Kredi World Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır sorusuna cevap vereceğiz.

Yapı Kredi Bankası, müşterilerine birçok kredi kartı seçeneği sunmaktadır. Ancak bunların arasında en dikkat çekici olan World karttır. Yapı Kredi World kart, birbirinden güzel kampanyalar ve avantajlı alışveriş fırsatları sunmasıyla bilinir.

YAPI KREDİ WORLD KREDİ KARTI ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Yapı Kredi World kredi kartı, Türkiye’nin en geniş kart portföyüne sahiptir. Hem yurt içinde hem yurt dışında rahatlıkla kullanılabilen World kart, milyonlarca üye iş yerinde geçerli olduğu için kullanıcılarına birçok alanda avantajlı alışveriş fırsatı sunmaktadır.

Yapı Kredi World kredi kartı ile yapılan alışverişlerde World puan kazanma fırsatı da sunulmaktadır. World kart puanı kazanan kart sahipleri, kazandıkları bu puanı istedikleri yerde kolaylıkla harcayabilirler.

Yapı Kredi World kredi kartı özellikleri şu şekilde sıralanır;

 • Yurt içi ve yurt dışında kullanım
 • World karttan nakit avans çekim fırsatı
 • Üye iş yerlerinden en uygun şartlarda taksitli alışveriş yapma
 • World kart ile fatura ödeme özelliği
 • World kart otomatik fatura ödeme talimatı verme özelliği
 • Üye işyerlerinde peşin fiyatına taksitli alışveriş yapma fırsatı
 • Acil nakit ihtiyaçlarında kredi kartından nakit para çekimi

YAPI KREDİ WORLD KREDİ KARTI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Yapı Kredi World kredi kartı sahibi olmak isteyenlerin öncelikle başvuruda bulunması gerekir. Yapı Kredi World kart sahibi olmak için müşterilerin birden fazla yöntemi kullanma hakkı bulunmaktadır. Yapı Kredi World Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

 • Mobil üzerinden Yapı Kredi World kredi kartı başvurusunda bulunmak
 • İnternet bankacılığı üzerinden yapı kredi World kredi kartı başvurusunda bulunmak
 • SMS ile Yapı Kredi World kredi kartı başvurusunda bulunmak
 • Telefon bankacılığı ile Yapı Kredi World kredi kartı başvurusunda bulunmak

MOBİL ÜZERİNDEN YAPI KREDİ WORLD KREDİ KARTI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Mobil üzerinden Yapı Kredi World kredi kartı başvurusunda bulunmak oldukça kolaydır. Yapı Kredi Mobil uygulamasını cep telefonuna indiren herkes uygulama içerisinde yer alan “Başvurular” bölümünden kredi kartı başvuru işlemlerini kısa sürede tamamlayabilir.

İNTERNET BANKACILIĞI ÜZERİNDEN YAPI KREDİ WORLD KREDİ KARTI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İnternet bankacılığı üzerinden Yapı Kredi World kredi kartı başvurusunda bulunmak oldukça kolaydır. İnternet üzerinden başvuru için kişilerin hemen Yapı Kredi Bankası resmi internet sitesine girmesi ve kredi kartı başvurusu için hazırlanmış formu doldurarak göndermesi gerekmektedir.

SMS İLE YAPI KREDİ WORLD KREDİ KART BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

SMS ile Yapı Kredi World kredi kartı başvurusunda bulunmak oldukça kolaydır. World kredi kartı almak isteyen kişiler cep telefonlarından WORLD boşluk T.C. kimlik numarası yazarak 4421’e SMS göndermelidir. SMs ile kredi kartı başvurusuna kısa sürede cevap verilecektir. Yapı Kredi World karta SMS ile başvuruda operatörlerden 1 SMS ücreti kesilmektedir.

TELEFON BANKACILIĞI İLE YAPI KREDİ WORLD KREDİ KARTI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Telefon bankacılığı ile Yapı Kredi World kredi kartı başvurusunda bulunmak oldukça kolaydır. Telefon bankacılığı ile kredi kartı almak için Yapı Kredi Müşteri hizmetleri numarası olan 444 0 444 numarası aranmalıdır. Müşteri temsilcisine kredi kartı başvuru talebi iletilerek işlemler kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

 YAPI KREDİ WORLD KART BAŞVURU TAKİBİ NASIL YAPILIR?

Yapı Kredi World kart başvurusunda bulunan kişilere genel olarak kısa sürede sonuç bildirilir. Ancak başvuruda bulunan kişilerin takip etmesi için de bazı yöntemler bulunmaktadır. Yapı Kredi World kart başvurusu takibi nasıl yapılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

Kredi karttı başvurusunu takip etmek için internet sitesi ya da SMS yöntemi kullanılabilir. İnternet sitesi üzerinden takip için başvuruda bulunan müşterilerin Yapı Kredi Bankası internet sitesini kullanması gerekir.

Yapı Kredi World kart başvuru takibi için TIKLAYIN

Yapı Kredi World kart SMS ile başvuru takibi yapmak için WORLD boşluk T.C. kimlik numarası yazıp 4407’e SMS göndermek gerekir. SMS sonucunda kart başvurusunun ne durumda olduğunu görmek mümkün olacaktır.

YAPI KREDİ WORLD KREDİ KARTI NE KADAR SÜREDE TESLİM EDİLİR?

Yapı kredi World kredi kartı ne kadar sürede teslim edilir sorusuna 14 gün şeklinde cevap verilebilir. World kredi kartı başvurusunda bulunan kişiler, başvurularının olumlu sonuçlanması durumunda 14 gün içerisinde kredi kartlarını teslim alacaktır. Bu sürede kartın kişiye özel hazırlanması, basılması ve kuryeye teslim edilmesi işlemleri gerçekleştirilir.

 

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ