Kredi Dayı
Yeni Kurulan Şirketlere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?
Yazar: - 06 Nisan 2021
57
0

Yeni bir iş kurma kararı almış olan birçok girişimci, bu kararını gerçekleştirmek adına bazen maddi destek talebinde bulunabilir. Bu talebe birçok bankadan cevap bulmak mümkündür. Bu yazımızda Yeni Kurulan Şirketlere Kredi Veren Bankalar Hangileridir? Sorusuna cevap vereceğiz.

Günümüzde birçok kişi, bir işe girip çalışmak yerine kendi işinin patronu olmayı tercih etmektedir. Bu tercihle birlikte yeni bir şirket kurmak için maddi destek arandığı zaman akla ilk gelen bankalar olacaktır.

YENİ KURULAN ŞİRKETLERE KREDİ ALABİLMEK İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR NELERDİR?

Yeni bir şirket kurma kararı alan ve bunun için gerekli nakit ihtiyacı bankalardan karşılamak isteyen girişimciler, bankalar tarafından belirlenmiş bazı şartlara uygun olmak zorundadır. Yeni kurulan şirketlere kredi alabilmek için gerekli şartlar şu şekilde sıralanır;

 • Şirketin vergi borcunun olmaması
 • Başvuruda bulunan girişimcinin kredi sicilinin temiz olması
 • Başvuruda bulunan girişimcinin son 5 yıl içerisinde bankanın kara listesine girmemiş olması
 • Başvuruda bulunan girişimcinin en az 1 sene açacağı şirket ile ilgili sektörde faaliyet göstermiş olması
 • Başvuruda bulunan girişimcinin şirketin faaliyet gösterdiğini resmi olarak belgelemesi
 • Şirketin kredi notunun yüksek olması
 • Şirketin son 3 aya ait olan bilançosunun kredi başvurusu sırasında belgelenmesi
 • Bankanın talep etmesi durumunda ek teminat ya da kefil sunulması

YENİ KURULAN ŞİRKETLERE KREDİ ALIRKEN İSTENEN BELGELER NELERDİR?

Bankaların belirlemiş olduğu şartlara uygun olan girişimciler, başvuruları sırasında bankaya bazı belgeleri teslim etmek zorundadır. Yeni kurulan şirketlere kredi alırken istenen belgeler şu şekilde sıralanır;

 • İş yeri ortaklarına ait kimlik belgeleri
 • İkametgah belgesi
 • İmza beyanları
 • Muhasebecinin vekaletnamesi
 • İşletme kiralık ise kira kontratı, işletmene ait ise tapu belgesi
 • Teminat istenmesi durumunda teminat gösterilecek olan malın belgeleri
 • Kefil talep edilmesi durumunda kefilden istenen belgeler

YENİ KURULAN ŞİRKETLERE KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Yeni Kurulan Şirketlere Kredi Veren Bankalar şu şekilde sıralanır;

 • Ziraat Bankası
 • Halkbank
 • Vakıfbank
 • TEB
 • Garanti BBVA
 • İş Bankası
 • Şekerbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • Anadolu Bank

ZİRAAT BANKASI YENİ KURULAN ŞİRKETLERE KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Ziraat Bankası yeni kurulan şirketlere kredi veren bankalardan birisidir. Ziraat Bankası üzerinden kredi çekmek isteyen girişimcilere 50 bin TL ye kadar %1,11 faiz oranı üzerinden kredi çekme şansı verilmektedir. Yeni şirket kurmak için kredi çekecek olan girişimciler, başvurularını en yakın Ziraat Bankası şubesi üzerinden kolaylıkla yapabilecektir.

HALKBANK YENİ KURULAN ŞİRKETLERE KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Halkbank yeni kurulan şirketlere kredi veren bankalardan birisidir. Halkbank üzerinden kredi çekmek isteyen girişimcilere 50 bin TL ye kadar %1,11 faiz oranı üzerinden kredi çekme şansı verilmektedir. Yeni şirket kurmak için kredi çekecek olan girişimciler, başvurularını en yakın Halkbank şubesi üzerinden kolaylıkla yapabilecektir.

VAKIFBANK YENİ KURULAN ŞİRKETLERE KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Vakıfbank yeni kurulan şirketlere kredi veren bankalardan birisidir. Vakıfbank üzerinden kredi çekmek isteyen girişimcilere 50 bin TL ye kadar %1,16 faiz oranı üzerinden kredi çekme şansı verilmektedir. Yeni şirket kurmak için kredi çekecek olan girişimciler, başvurularını en yakın Vakıfbank şubesi üzerinden kolaylıkla yapabilecektir.

HALKBANK YENİ KURULAN ŞİRKETLERE KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Halkbank yeni kurulan şirketlere kredi veren bankalardan birisidir. Halkbank üzerinden kredi çekmek isteyen girişimcilere 50 bin TL ye kadar %1,11 faiz oranı üzerinden kredi çekme şansı verilmektedir. Yeni şirket kurmak için kredi çekecek olan girişimciler, başvurularını en yakın Halkbank şubesi üzerinden kolaylıkla yapabilecektir.

TEB YENİ KURULAN ŞİRKETLERE KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

TEB yeni kurulan şirketlere kredi veren bankalardan birisidir. TEB üzerinden kredi çekmek isteyen girişimcilere 50 bin TL ye kadar %1,11 faiz oranı üzerinden kredi çekme şansı verilmektedir. Yeni şirket kurmak için kredi çekecek olan girişimciler, başvurularını en yakın TEB şubesi üzerinden kolaylıkla yapabilecektir.

GARANTİ BBVA YENİ KURULAN ŞİRKETLERE KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Garanti BBVA yeni kurulan şirketlere kredi veren bankalardan birisidir. Garanti BBVA üzerinden kredi çekmek isteyen girişimcilere 50 bin TL ye kadar %1,28 faiz oranı üzerinden kredi çekme şansı verilmektedir. Yeni şirket kurmak için kredi çekecek olan girişimciler, başvurularını en yakın Garanti BBVA şubesi üzerinden kolaylıkla yapabilecektir.

İŞ BANKASI YENİ KURULAN ŞİRKETLERE KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İŞ bankası yeni kurulan şirketlere kredi veren bankalardan birisidir. İŞ Bankası üzerinden kredi çekmek isteyen girişimcilere 50 bin TL ye kadar %1,11 faiz oranı üzerinden kredi çekme şansı verilmektedir. Yeni şirket kurmak için kredi çekecek olan girişimciler, başvurularını en yakın İş Bankası şubesi üzerinden kolaylıkla yapabilecektir.

ŞEKERBANK YENİ KURULAN ŞİRKETLERE KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Şekerbank yeni kurulan şirketlere kredi veren bankalardan birisidir. Şekerbank üzerinden kredi çekmek isteyen girişimcilere 50 bin TL ye kadar %1,75 faiz oranı üzerinden kredi çekme şansı verilmektedir. Yeni şirket kurmak için kredi çekecek olan girişimciler, başvurularını en yakın Şekerbank şubesi üzerinden kolaylıkla yapabilecektir.

YAPI KREDİ BANKASI YENİ KURULAN ŞİRKETLERE KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Yapı Kredi Bankası yeni kurulan şirketlere kredi veren bankalardan birisidir. Yapı Kredi Bankası üzerinden kredi çekmek isteyen girişimcilere 50 bin TL ye kadar %1,28 faiz oranı üzerinden kredi çekme şansı verilmektedir. Yeni şirket kurmak için kredi çekecek olan girişimciler, başvurularını en yakın Yapı Kredi Bankası şubesi üzerinden kolaylıkla yapabilecektir.

ANADOLU BANK YENİ KURULAN ŞİRKETLERE KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Anadolu Bank yeni kurulan şirketlere kredi veren bankalardan birisidir. Anadolu Bank üzerinden kredi çekmek isteyen girişimcilere 50 bin TL ye kadar %1,47 faiz oranı üzerinden kredi çekme şansı verilmektedir. Yeni şirket kurmak için kredi çekecek olan girişimciler, başvurularını en yakın Anadolu Bank şubesi üzerinden kolaylıkla yapabilecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ