Kredi Dayı
Ziraat Bankası Banka Kartını İnternet Alışverişine Açma Nasıl Yapılır?
Yazar: - 27 Nisan 2020
882
1

Ziraat Bankası müşterileri, kullandıkları banka kartını internet üzerinden de kullanma hakkına sahiptir. Ziraat Bankası banka kartını internetten kullanmak için öncelikle kartı internet alışverişine açtırmak gerekir. Bu yazımızda Ziraat Bankası Banka Kartını İnternet Alışverişine Açma Nasıl Yapılır sorusuna cevap vereceğiz.

Ziraat Bankası müşterileri, banka kartlarını internet alışverişinde kullanma hakkına sahiptir. Ziraat Bank kartını internet alışverişinde kullanmak için öncelikle alışverişe açtırmak gerekir. Kartın alışverişe açtırılmaması, internet üzerinden kullanılmaması anlamına gelmektedir.

ZİRAAT BANKASI BANKA KARTINI İNTERNET ALIŞVERİŞİNE AÇMA NASIL YAPILIR?

Ziraat Bankası Banka Kartını İnternet Alışverişine Açma Nasıl Yapılır sorusuna birden fazla seçenek ile cevap vermek mümkündür. Ziraat Bankası banka kartını internet alışverişine açtırmak için kullanılabilecek yöntemler şu şekilde sıralanır;

  • Telefon bankacılığı üzerinden Ziraat Bankası banka kartını internet alışverişine açtırmak
  • SMS ile Ziraat Bankası banka kartını internet alışverişine açtırmak
  • İnternet bankacılığı üzerinden Ziraat Bankası banka kartını internet alışverişine açtırmak
  • Şubeler üzerinden Ziraat Bankası banka kartını internet alışverişine açtırmak

TELEFON BANKACILIĞI ÜZERİNDEN ZİRAAT BANKASI BANKA KARTINI İNTERNET ALIŞVERİŞİNE AÇMA NASIL YAPILIR?

Telefon bankacılığı üzerinden Ziraat Bankası banka kartını internet alışverişine açtırmak için Ziraat Bankasının müşteri hizmetlerini aramak gerekir. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numaraları 444 00 00 – 0 850 220 00 00 olarak kullanılmaktadır. Müşteri hizmetleri üzerinden telefon ile müşteri temsilcisine talep iletilerek banka kartı internet alışverişine açılabilir.

SMS İLE ZİRAAT BANKASI BANKA KARTINI İNTERNET ALIŞVERİŞİNE AÇMA NASIL YAPILIR?

SMS ile Ziraat Bankası Banka Kartını İnternet Alışverişine açtırmak için cep telefonundan SMS ile başvuruda bulunmak gerekir. SMS ile başvuru yapacak olan banka müşterileri cep telefonunun mesaj bölümünden ONAY yazıp boşluk bırakıp kartın son 4 hanesini 2205’e SMS göndermelidir.

İNTERNET BANKACILIĞI ÜZERİNDEN ZİRAAT BANKASI BANKA KARTINI İNTERNET ALIŞVERİŞİNE AÇMA NASIL YAPILIR?

İnternet Bankacılığı üzerinden Ziraat Bankası Banka Kartını İnternet Alışverişine Açtırmak için Ziraat Bankası internet sitesine giriş yapmak gerekir. Ziraat Bankası internet sitesi üzerinden banka kartlarına girerek kartın internet alışverişine açtırılması mümkün olacaktır.

ŞUBELER ÜZERİNDEN ZİRAAT BANKASI BANKA KARTINI İNTERNET ALIŞVERİŞİNE AÇMA NASIL YAPILIR?

Şubeler üzerinden Ziraat Bankası Banka Kartını İnternet Alışverişine Açtırmak için banka kartı sahiplerinin en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmesi ve kartını internet alışverişine açtırma talebini iletmesi gerekir. Talebin ardından kart kısa sürede kullanıma açılacaktır.

ZİRAAT BANKASI BANKA KARTI İNTERNET ALIŞVERİŞİNDE NASIL KULLANILIR?

Ziraat Bankası banka kartı internet alışverişinde nasıl kullanılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Ziraat Bankası banka kartı ile internetten alışveriş yaparken, cep telefonuna gelecek tek kullanımlık şifre mutlaka siteye girilmelidir. Tek kullanımlık şifrenin gelmemesi durumunda alışveriş yapmak mümkün olmayacaktır. Cep telefonuna tek kullanımlık alışveriş şifresinin gelmesi için bankada kayıtlı cep telefonu bilgilerinin güncel olması gerekir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 1 Yorum Var)
  1. Muzaffer Kerkütlü dedi ki:

    Yurt dışında yaşıyorum ziraat kartımı nasıl kullanabilirim?

BİR YORUM YAZ