Kredi Dayı
Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank 30 Bin Lira Sosyal Hayatı Destek İhtiyaç Kredisi
Yazar: - 27 Haziran 2020
3.735
0

Corona virüsle mücadele sürecinde en fazla kredi kampanyası hazırlayan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ tan yeni bir kredi kampanyası haberi geldi. Üç kamu bankası, ihtiyaç sahibi ailelere 30 bin TL sosyal hayatı destek ihtiyaç kredisi vereceğini açıkladı. Bu yazımızda Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank 30 Bin Lira Sosyal Hayatı Destek İhtiyaç Kredisi hakkında bilgi vereceğiz.

Corona virüs salgınının başladığı ilk günden bu yana, ihtiyaç sahibi vatandaşların bu zorlu süreci daha rahat atlatabilmesi için kredi kampanyaları düzenleniyor. Pandemi sürecinde ne fazla kredi kampanyası hazırlayan bankalar ize Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank oldu.

ZİRAAT BANKASI, HALKBANK, VAKIFBANK 30 BİN LİRA SOSYAL HAYATI DESTEK İHTİYAÇ KREDİSİ NEDİR?

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank 30 Bin Lira Sosyal Hayatı Destek İhtiyaç Kredisi, normalleşme sürecine girdiğimiz şu günlerde ekonomiyi canlandırmak ve maddi sıkıntıları gidermek amacıyla hazırlanan yeni kredi kampanyalarından birisidir.

Üç kamu bankası olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından sunulan bu kredi kampanyasından 30 bin TL’ ye kadar kredi çekmek mümkün olacaktır. %0,55 faiz oranı ile sunulan sosyal hayatı destek ihtiyaç kredisi, diğer kredi kampanyalarında olduğu gibi 6 ay ertelemeli olarak sunulmaktadır.

ZİRAAT BANKASI, HALKBANK, VAKIFBANK 30 BİN LİRA SOSYAL HAYATI DESTEK İHTİYAÇ KREDİSİ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank 30 Bin Lira Sosyal Hayatı Destek İhtiyaç Kredisi özellikleri şu şekilde sıralanabilir; Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank 30 Bin Lira Sosyal Hayatı Destek İhtiyaç Kredisi, Corona virüs süresi ardından başlayan normalleşme sürecinde vatandaşların belirli ihtiyaçlarını daha kolay karşılayabilmesini sağlamak adına verilen bir kredidir.

30 bin TL’ ye kadar sunulan bu krediyi mobilya, elektronik, beyaz eşya, ev boyama – tadilat, kapı pencere sistemleri, ev tekstili, çeyiz ve küçük ev aletleri gibi ihtiyaçların karşılanmasında kullanılabilmektedir. En az 3 bin TL tutarında çekilebilecek olan bu kredinin üst limiti 30 bin TL olarak belirlenmiştir.

ZİRAAT BANKASI, HALKBANK, VAKIFBANK 30 BİN LİRA SOSYAL HAYATI DESTEK İHTİYAÇ KREDİSİ NASIL ALINIR?

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank 30 Bin Lira Sosyal Hayatı Destek İhtiyaç Kredisi almak için Ziraat Bankası, Halkbank ya da Vakıfbank üzerinden başvuru yapmak gerekir. Kredi kampanyasından yararlanmak için belirlenmiş olan tek şart, bankaların anlaşma yaptığı firmalar üzerinden proforma faturası getirmektir. Anlaşma yapılmış firmalar üzerinden yapılacak alışverişler için 3 bin TL – 30 bin TL arasında kredi çekilebilir.

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank 30 Bin Lira Sosyal Hayatı Destek İhtiyaç Kredisi kampanyasından yararlanmak için belirlenmiş sektörlerdeki anlaşmalı firmalardan alışveriş yapmak gerekmektedir. Söz konusu alışveriş kategorisine cep telefonu, bilgisayar ve tablet dahil edilmemektedir.

ZİRAAT BANKASI, HALKBANK, VAKIFBANK 30 BİN LİRA SOSYAL HAYATI DESTEK İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMASI NASIL YAPILIR?

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank 30 Bin Lira Sosyal Hayatı Destek İhtiyaç Kredisi hesaplamasında alışverişin yapılacağı firmaya göre farklı faiz oranları uygulanmaktadır. Bankaların anlaşmalı olduğu firmalar üzerinden yapılan alışverişlerde kredi faiz oranı %0,55 olarak belirlenirken, anlaşması olmayan bir firmadan yapılan alışverişlerde kredi faiz oranı % 0,82 olarak hesaplanmaktadır.

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank 30 Bin Lira Sosyal Hayatı Destek İhtiyaç Kredisi hesaplaması şu şekilde yapılır;

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank 10 Bin Lira %0,55 faizli Sosyal Hayatı Destek İhtiyaç Kredisi hesaplaması

 • Kredi türü: ihtiyaç kredisi
 • Kredi tutarı: 10 bin TL
 • Kredi vadesi: 60 ay
 • Kredi faiz oranı: %0,55
 • Kredi tahsis ücreti: 50 TL
 • Aylık taksit ödeme tutarı: 228 TL

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank 10 Bin Lira %0,82faizli Sosyal Hayatı Destek İhtiyaç Kredisi hesaplaması

 • Kredi türü: ihtiyaç kredisi
 • Kredi tutarı: 10 bin TL
 • Kredi vadesi: 60 ay
 • Kredi faiz oranı: %0,82
 • Kredi tahsis ücreti: 50 TL
 • Aylık taksit ödeme tutarı: 252 TL

 

 

 

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ