Kredi Dayı
Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma
Yazar: - 01 Haziran 2020
98
0

Ziraat Bankası, ülkemizin en köklü bankalarından birisidir. Kamu bankası olarak hizmet veren Ziraat Bankası’ nın milyonlarca müşterisi bulunmaktadır. Özellikle emeklilerin tercih ettiği Ziraat Bankası, müşterilerine müşteri hizmetleri üzerinden her gün aralıksız hizmet vermektedir. Bu yazımızda Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma hakkında bilgi vereceğiz.

Ziraat Bankası, 1863 yılında Osmanlı Döneminde kurulmuş bir bankadır. Günümüze kadar aralıksız hizmet vererek gelmeyi başarmış olan bu banka, hala milyonlarca müşteriye sahiptir. Ziraat Bankası, devlet bankası olması nedeniyle özellikle emeklilerin bankası olarak bilinir.

ZİRAAT BANKASI MÜŞTERİ HİZMETLERİNE DİREK BAĞLANMA

Ziraat Bankası müşterileri, telefon bankacılığı üzerinden 7 / 24 hizmet vermektedir. Ziraat Bankası müşterileri, telefon bankacılığı üzerinden hizmet alırken kısa sürede müşteri temsilcisine bağlanmak isterler. Ancak bu işlem menünün zenginliğinden dolayı biraz zorlu olmaktadır. Bu nedenle müşteri hizmetlerine direk bağlanmanın yolunu bilmek gerekir.

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri üzerinden birçok işlemi yapmak mümkündür. Bankacılık ile ilgili olarak birçok işlem müşteri hizmetleri üzerinden kolaylıkla yapılabilir. Bunun yanı sıra banka müşterilerinin tüm soruları, talepleri yine müşteri hizmetleri üzerinden çözümlenir.

ZİRAAT BANKASI MÜŞTERİ HİZMETLERİ NUMARASI NEDİR?

Ziraat Bankası, müşteri hizmetleri üzerinden her türlü hizmeti vermektedir. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası 0 850 220 00 00 olarak belirlenmiştir. Bu numara üzerinden bankanın müşteri hizmetlerine bağlanarak tüm işlemler kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine menü numaraları şu şekilde sıralanır;

 • Kayıp ve çalıntı kart bildiriminde bulunmak için: 1 tuşlanır
 • Kart işlemleri için: 2 tuşlanır
 • Bankacılık işlemleri için: 3 tuşlanır
 • Şifre değiştirme ve yeni şifre almak için: 4 tuşlanır
 • İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık işlemleri için: 5 tuşlanır
 • OGS ve HGS işlemleri için: 6 tuşlanır
 • Diğer işlemler için: 6 tuşlanır

ZİRAAT BANKASI MÜŞTERİ HİZMETLERİNE DİREK BAĞLANMA NASIL YAPILIR?

Ziraat Bankası müşterileri, müşteri temsilcisi ile direk görüşmek istedikleri zaman doğru şekilde tuşlama yapmak zorundadır. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri menüsü çok geniş olduğu için banka müşterileri direk bağlanma konusunda bazı sıkıntılar yaşayabilir. Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma şu şekilde yapılır;

 • Birinci Adım

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası olan 0 850 220 00 00 ya da 444 00 00 numaralarından birisi aranır.

 • İkinci Adım

Ana menüye geldikten sonra T.C. kimlik numarası ya da müşteri numarası yazıldıktan sonra öncelikle “1” tuşuna basılır.

 • Üçüncü Adım

Gelecek yeni menü üzerinden “6” tuşuna basılır.

 • Dördüncü Adım

Tuşlamanın ardından bankanın talep ettiği şifre girilir ve gelecek yeni menüden “0” tuşuna basılır ve müşteri temsilcisine bağlanılır.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma için izlenecek tuşlama yolu 1, 6, 0 olarak belirlenmiştir. Bu tuşlama izlenerek kısa sürede müşteri temsilcisine bağlanmak mümkün olacaktır. Ziraat Bankası müşteri temsilcisi ile her türlü bankacılık işlemi kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ