Kredi Dayı
Ziraat Bankası’ndan Borcu Bulunan Çiftçilere Yeni Kredi Kampanyası
Yazar: - 23 Mayıs 2020
156
0

Ziraat Bankası, çiftçilere özel yeni bir kredi kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında elektrik ve su borcu bulunan çiftçilere uygun faiz oranları ile kredi verilecek. Bu yazımızda Ziraat Bankası’ndan Borcu Bulunan çiftçilere yeni kredi Kampanyası ile ilgili detayları anlatacağız.

Ziraat Bankası, Corona virüs nedeniyle zorlu günler geçiren çiftçilerin yüzünü güldürecek bir kredi kampanyası hazırladı. Kampanya kapsamında çiftçilerin elektrik ve su borcunu ödeyebilmeleri için yeni bir kredi verilmesi mümkün olacak.

ZİRAAT BANKASI’NDAN BORCU BULUNAN ÇİFTÇİLERE YENİ KREDİ KAMPANYASI

Ziraat Bankası tarafından hazırlanan kredi kampanyası kapsamında çiftçilerin tarımsal faaliyetleri için kullandıkları elektrik ve su nedeniyle birikmiş olan borçları kolaylıkla kapatılabilecek. Uygun koşullarda kredi sunan Ziraat Bankası, aynı şekilde uygun koşullarda geri ödeme şansı sunacak.

Ziraat Bankası çiftçilere yeni kredi kampanyasından yararlanan tüm çiftçiler birikmiş olan elektrik ve su borçlarını kapattıktan sonra kredilerini 36 ay vadeli olarak geri ödeyebilecekler. Ziraat Bankası’ nın bu kredi kampanyasının temel amacı, çiftçilerin üretim faaliyetlerine aksatmadan devam edebilmek olacak.

ZİRAAT BANKASI’NDAN BORCU BULUNAN ÇİFTÇİLERE YENİ KREDİ KAMPANYA ŞARTLARI NELERDİR?

Ziraat Bankası’ndan Borcu Bulunan çiftçilere yeni kredi Kampanyasından yararlanmak isteyen çiftçilerin, banka tarafından belirlenen şartlara uygun olması gerekir. Ziraat Bankası’ndan Borcu Bulunan çiftçilere yeni kredi Kampanya şartları şu şekilde sıralanır;

  • Kredi çekmek isteyen çiftçinin üretimde kullandığı elektrik ve su aboneliğinde borcunun bulunması
  • Çiftçinin üretim faaliyetlerine devam ediyor olması
  • Çiftçinin elektrik ve su aboneliğinin kendi adına olması
  • Abonenin bulunduğu kurumdan borç kapatma tutarını gösteren bir yazı almış olması

ZİRAAT BANKASI’NDAN BORCU BULUNAN ÇİFTÇİLERE YENİ KREDİ KAMPANYASI ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Ziraat Bankası’ndan Borcu Bulunan çiftçilere yeni kredi Kampanyası ile çiftçilere birçok özellik sunulmaktadır. Çiftçilerin birikmiş su ve elektrik faturalarının ödenmesi için hazırlanan bu kredi, belirli bir limit dahilinde sunulmamaktadır. Çiftçilerin birikmiş elektrik ve su faturaları tutarında kredi verilmesi mümkündür.

Ziraat Bankası tarafından çiftçilere yönelik olarak sunulan bu kredi kapsamında geri ödemeler 36 ay vadeli olarak gerçekleştirilir. Çiftçiler, Ziraat Bankası yapılandırma kredisi sayesinde hem üretimlerine devam edip hem de olan borçlarını taksitler halinde daha kolay ödeme şansına sahip olurlar.

ZİRAAT BANKASI’NDAN BORCU BULUNAN ÇİFTÇİLERE YENİ KREDİ NASIL ALINIR?

Ziraat Bankası’ndan Borcu Bulunan çiftçilere yeni kredi Kampanyasından yararlanmak isteyen çiftçilerin başvuruda bulunmak için en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmesi gerekir. Başvuru işlemleri sırasında çiftçinin birikmiş elektrik ve su faturasını gösteren bir belge mutlaka olmalıdır.

Ziraat bankası kendilerine borç kapatmak için başvuruda bulunan çiftçilerin eline bir ödeme gerçekleştirmez. Banka, elektrik ve su faturasını ödemek isteyen çiftçilerin borcu tutarındaki parayı direkt olarak borcun bulunduğu ilgili kurum ya da şirkete göndererek borcun kapatılmasını sağlar. Çiftçiler ise tamamen kapatılmış olan fatura borçlarını taksitler halinde bankaya ödeyerek borcunu bitirecektir.

 

 

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ