Kredi Dayı
Ziraat Bankası’ndan Restoran Kredisi Kampanyası
Yazar: - 30 Haziran 2020
327
0

Ziraat Bankası, Corona visür döneminde iş yapamadığı için maddi sıkıntı yaşayan restoranların yüzünü güldürecek bir kredi kampanyası başlattı. Restoran kredisi kampanyası kapsamında kredi başvurusunda bulunan restoranlara uygun avantajlı kredi fırsatı sunulacak. Bu yazımızda Ziraat Bankası’ ndan Restoran Kredisi Kampanyası hakkında bilgi vereceğiz.

Corona virüsün en fazla vurduğu sektörlerden birisi de restoranlar oldu. Mart ayından bu yana müşterilerine kapılarını kapatmak zorunda kalan restoranlar, satışlarını önemli ölçüde azaltmak zorunda kaldı.

ZİRAAT BANKASI’ NDAN RESTORAN KREDİSİ KAMPANYASI NEDİR?

Ziraat Bankası’ ndan Restoran Kredisi Kampanyası, Corona virüs sürecinde zorlanan ve maddi sıkıntı yaşayan restoran işletmelerine yönelik hazırlanmış bir kampanyadır. Kampanya kapsamında Ziraat Bankası müşterisi restoran işletmelerine yönelik 1 milyon TL’ den 20 milyon TL’ ye kadar kredi fırsatı sunulacak.

6 aya kadar geri ödemesiz şekilde sunulan bu kredi kampanyası kapsamında restoranlara %7,5 faiz oranı ile kredi çekme hakkı verilecek. Restoranlara maddi destek vermek amacıyla hazırlanan krediye Ziraat Bankası üzerinden ulaşmak mümkün olacak.

ZİRAAT BANKASI’ NDAN RESTORAN KREDİSİ KAMPANYASINDAN NASIL YARARLANILIR?

Ziraat Bankası’ ndan Restoran Kredisi Kampanyasından yararlanmak isteyen restoranlar, Ziraat Bankası üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Ziraat Bankası şubeleri üzerinden gerçekleştirilecek olan başvuru kapsamında 6 ay ertelemeli olarak çekilecek olan kredi en fazla 36 aya varan vadeler ile çekilebilecek.

Ziraat Bankası’ ndan Restoran Kredisi Kampanyasından yararlanarak kredi çekmek isteyen restoran işletmelerinin belirlenmiş olan şartlara uygun olması gerekecek. Şartları taşıyan işletmelerin ciroları göz önünde bulundurularak çekebilecekleri kredi tutarı kadar kredi verilecek.

ZİRAAT BANKASI’ NDAN RESTORAN KREDİSİ KAMPANYASI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Ziraat Bankası’ ndan Restoran Kredisi Kampanyasına başvuracak olan restoranların öncelikle belirlenmiş şartlara uygun olması gerekir. Şartları taşımayan restoran işletmelerin başvuruları olumlu cevaplanmayacaktır.

Ziraat Bankası’ ndan Restoran Kredisi Kampanyası başvuru şartları şu şekilde sıralanır;

  • Restoranın Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen belgeye sahip olması
  • Restoranın Ziraat Bankası üye iş yeri statüsünde bulunuyor olması
  • Restoranın Ziraat Bankası’na ait pos cihazı kullanıyor olması

Söz konusu şartlara uygun olan restoranlar, Ziraat Bankası üzerinden 6 ay ertelemeli, yıllık %7,5 faiz oranı ile ve 36 ay vadeli kredi çekmesi mümkün olacak.

ZİRAAT BANKASI’ NDAN RESTORAN KREDİSİ NE KADAR ÇEKİLEBİLİR?

Ziraat Bankası Restoran Kredisine başvuruda bulunan restoranların çekecekleri kredi tutarı banka tarafından belirlenmiştir. Restoranlar, ancak yaptıkları ciroya göre belirlenmiş tutarda kredi çekebilirler.

Ziraat Bankası’ndan restoran kredisi ne kadar çekilebilir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Cirosu 0 – 3 milyon arası olan restoranlar: 1 milyon TL kredi çekebilir
  • Cirosu 3 milyon – 25 milyon arası olan restoranlar: 5 milyon TL kredi çekebilir
  • Cirosu 25 milyon – 125 milyon arası olan restoranlar: 12 milyon 500 bin TL kredi çekebilir
  • Cirosu 125 milyon ve üzeri olan restoranlar: 20 milyon kredi çekebilir

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ